Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. mája 2006

Konatelia firmy Auto - AZ ukončili protestnú hladovkuKonatelia spoločnosti Auto - AZ, s.r.o., Ľubomír Farenzena a Tibor Kuklovský dnes ukončili hladovku, ktorú začali držať v stredu minulý týždeň. Hladovali na protest proti nečinnosti Ministerstva ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. mája (WN/SITA) - Konatelia spoločnosti Auto - AZ, s.r.o., Ľubomír Farenzena a Tibor Kuklovský dnes ukončili hladovku, ktorú začali držať v stredu minulý týždeň. Hladovali na protest proti nečinnosti Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR v súvislosti so žiadosťou spoločnosti o udelenie vývozného povolenia na zhodnotenie opotrebovaných olovených akumulátorov do Poľskej republiky.

"Je smutným konštatovaním, že dotknutá inštitúcia, ministerstvo životného prostredia napriek nášmu oznámeniu o začiatku hladovky nepovažovalo za potrebné zaujať stanovisko k našej žiadosti z 20. októbra 2005," uvádzajú v stanovisku, ktoré poskytli agentúre SITA obaja konatelia firmy. Dodávajú, že Slobodné fórum, ako jediná politická strana so sociálnym programom prejavilo záujem zastupovať záujmy zamestnancov a obhajovať ich práva.

Vývozné povolenie spoločnosť žiadala spolu s ďalšou žiadosťou o udelenie povolenia na vývoz za účelom zhodnotenia malých ľahko prenosných batérií a akumulátorov. Obe žiadosti podali na MŽP 20. októbra minulého roka. MŽP SR ich však informovalo, že "súčasný stav legislatívy je vykreovaný do podoby, aby boli chránené už existujúce, ako aj budúce investičné akcie slovenských podnikateľov".

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úrad práce v Starej Ľubovni presťahovaný do nových priestorov
<< predchádzajúci článok
Lekára Antona O. z Vranova súdia za podvod

Konatelia firmy Auto - AZ ukončili protestnú hladovku - diskusné fórum čitateľov