26. septembra 2005

Korunovácia Rossiho

Talian Valentino Rossi sa stal na Veľkej cene Malajzie majstrom sveta v najprestížnejšej triede Moto GP. Pre famózneho Taliana je to siedmy titul z MS, piaty v triede MotoGP.

Valentino štartoval až zo siedmeho miesta, ale s rutinou jemu vlastnou sa rýchlo  prepracoval dopredu. Preteky poznačila v druhom kole jazdecká chyba Španiela Gibernaua, ktorý zobral so sebou z trate aj tretieho v poradí Japonca Nakana. Ale to bolo všetko za chrbtom Lorisa Capirossiho, ten viedol až do 11. kola, keď prepustil prvé miesto Rossimu. Po jeho tradičnej chybe sa situácia opäť zmenila a ukázalo sa, že pneumatiky Bridgestne boli tentoraz lepšie. Pre Ducati to bol v Sepangu skvelý víkend. Capirrosi vyhral už druhé preteky za sebou a svoj najlepší tohtoročný výsledok si pripísal tretí v cieli Chceca. No nepochybne šťastný bol po pretekoch aj Rossi: „Cez víkend sme mali mnoho problémov a ani dnes ráno sme nevedeli, do akej miery budeme konkurencieschopní. Na začiatku som bol niekde rýchlejší, niekde zas pomalší. Som majster a som veľmi šťastný,“ povedal čertvý majster sveta.

Výsledky VC Malajzie
Moto GP: 1. Capirossi (Tal./Ducati) 43:27,523, 2. Rossi (Tal./Yamaha) 43:29,522, 3. Checa (Šp./Ducati) 43:29,592. Poradie MS: 1. Rossi 281 b, 2. Biaggi 159, 3. Capirossi 142, 4. Edwards (USA/Yamaha) 139, 5. Melandri 137.
Trieda 125 ccm: 1. Luethi (Švaj./Honda) 43:02,214. Poradie MS: 1. Luethi 189 b.
Trieda 250 ccm: 1. Stoner (Aust./Aprilia) 43:23,138. Poradie MS: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 226 b, 2. Stoner 188, 3. Dovizioso (Tal./Honda) 144.