09. novembra 2013

Košice zdolali v 17. kole Corgoň ligy Senicu 3:1

MFK Košice Foto: TASR/František Iván
Košice 9. novembra (TASR) - Futbalisti MFK Košice vyhrali v prvom sobotňajšom dueli 17. kola futbalovej Corgoň ligy na svojom trávniku nad FK Senica 3:1.

Košičania rozhodli o svojom triumfe vďaka trom gólom už v prvom polčase.

MFK Košice - FK Senica 3:1 (3:0)

Góly: 4., 38. Viazanko, 31. Duda (z 11 m) - 81. Diarrassouba. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Šinglár, O. Diaby - Ventura, Roberto, Pavlík, Jirásek, 1620 divákov.
MFK Košice: Ružinský – Kavka, Viazanko, Bašista, Ostojič – Duda (90. Haskič), Šinglár, Korijkov, Pačinda (76. Gáll) – O. Diaby (87. Skvašík), Novák
FK Senica: Šulla – Pavlík, Roberto (70. Diarrassouba), Križko, Kalabiška - Diviš, Ventura (64. Jirásek), Kóňa, Hiago – Kosorin (85. Tsoumou), Piroska

V prvom polčase Košičania úplne ovládli hru a vypracovali si množstvo gólových šancí. Už v 4. minúte obrancovia hostí odvrátili loptu z pokutového územia, ale z druhej vlny Viazanko strelou z dvadsiatich metrov otvoril skóre - 1:0. V 10. minúte mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, keď Novák po úniku prihral úplne voľnému Diabymu, ale ten váhal so streľbou a loptu mu Seničania vzali. V 16. minúte si na centrovanú loptu nabehol Ostojič, ale jeho pokus skončil len brvne hosťujúcej brány. O 7 minút neskôr mieril domáci Duda vysoko nad, ale vynahradil si to v 31. minúte z pokutového kopu, ktorý hlavný rozhodca zapískal po faule Roberta na Pačindu v šestnástke. Hostia po prvý raz ohrozili Ružinského až v 34. minúte, Piroska však mieril vysoko nad. O štyri minúty nato predviedli domáci rýchly protiútok, Novák prihral zľava voľnému Viazankovi a ten svoje sólo chladnokrvne premenil - 3:0.
Po zmene strán hostia zrýchlili hru, spresnili rozohrávku a častejšie sa dostávali pred košickú bránu. Domáci sa spoliehali už len na rýchle protiútoky a v 55. minúte sa mohli dopracovať k štvrtému gólu. Pačinda sám pred bránou však mieril vedľa. V 66. minúte sa pre zmenu Novák pokúsil o strelu, ale lopta len presvišťala nad brvnom Šullovej brány. V 70. minúte zahrával hosťujúci Piroska priamy kop, ale aj domáci brankár Ružinský si pripísal dobrý zákrok a pri ľavej žrdi zachránil gól. Vzápätí netrafil z dobrej pozície ani Križko. Hostia sa predsa len dočkali presného zásahu, keď v záverečnom tlaku Ružinský podbehol centrovanú loptu a Diarrassouba hlavou znížil na 1:3.