09. novembra 2013

Lacko sa stal prvým finalistom dvojhry na challengeri Slovak Open

Lukáš Lacko Foto: TASR/AP
Bratislava 9. novembra (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa po druhý raz v kariére prebojoval do finále dvojhry na bratislavskom challengeri Slovak Open.

Šampión z roku 2011 si v sobotňajšom semifinále ako nasadená štvorka poradil s Nemcom Janom-Lennardom Struffom v troch setoch 6:4, 1:6 a 6:3.

V nedeľu bude mať šancu stať sa prvým dvojnásobným singlovým šampiónom v histórii turnaja. Vo finále o 16.00 nastúpi proti víťazovi súboja medzi najvyššie nasadeným obhajcom titulu Čechom Lukášom Rosolom a trojkou "pavúka" Holanďanom Igorom Sijslingom.

O osude prvého setu súboja medzi Lackom a Struffom rozhodol siedmy gem, v ktorom najlepší slovenský singlista prelomil súperov servis. Lacko po prvom podaní nestratil ani jedinú loptičku, pri dlhších výmenách od základnej čiary dokázal Nemca zatlačiť.

V druhom dejstve Struff pridal na agresivite, zlepšil returny a po rýchlom brejku si vybudoval náskok 3:0. Vo štvrtom geme Lacko odvrátil tri brejkbaly, no za stavu 1:4 opäť stratil podanie a Struff si vynútil tretí set.

V ňom mal však navrch zverenec trénera Ladislava Simona. Po brejku v šiestom geme sa Lacko ujal vedenia 4:2 a zápas už dotiahol do úspešného konca. V Bratislave má už istú prémiu 5400 eur a 60 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.