Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júla 2021

Kovařík čelí pre zastavenie zásahu inšpekčnej služby vážnemu problému, jeho konanie preveriaPolicajný prezident Peter Kovařík môže pre zastavenie rozbehnutého zásahuZdieľať
nvk3588 676x451 28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Policajný prezident Peter Kovařík môže pre zastavenie rozbehnutého zásahu Úradu inšpekčnej služby čeliť podozreniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Informovala o tom televízia Joj na svojom spravodajskom webe Noviny.sk.


Kovařík prerušil minulotýždňový zásah inšpekčnej služby voči svedkom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorých podozrievali z krivých výpovedí. Podľa televízie v stredu vo veci začína trestné konanie. Policajná inšpekcia obvinila v utorok 20. júla Csabu Dömötöra, ktorého aj zadržali, a Mateja Zemana a Petra Petrova pre trestné činy krivej prísahy a krivej výpovede a marenia spravodlivosti.

Všetci traja vypovedajú v kauzách, ktoré vyšetruje NAKA. Po Zemanovi a Petrovovi, ktorých sa nepodarilo zadržať, vyhlásili pátranie. Podľa krajského prokurátora Rastislava Remetu spôsobilo prezidentove rozhodnutie prerušiť zásah, že Petrov kukláčom utiekol a dodnes je na úteku.

„Pre krajského prokurátora Rastislava Remetu Kovařík konal raritne a veľmi neštandardne. Na preverovanie dôvodnosti nasadenia zásahovej jednotky totiž veľmi pravdepodobne nemal kompetencie. Podľa zistení TV JOJ zásah stopol prezident polície v čase, keď už bol s rodinou na dovolenke v Chorvátsku,“ uzavrela televízia Joj.Zdroj: Webnoviny.sk - Kovařík čelí pre zastavenie zásahu inšpekčnej služby vážnemu problému, jeho konanie preveria © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosti Tetra Pak a Stora Enso spojili svoje sily, aby strojnásobili recyklačné kapacity nápojových kartónov v Poľsku
<< predchádzajúci článok
Firma Starbucks dosiahla za tretí kvartál rekordné tržby, v Číne sa však jej kaviarňam nedarilo

Kovařík čelí pre zastavenie zásahu inšpekčnej služby vážnemu problému, jeho konanie preveria - diskusné fórum čitateľov