Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. marca 2007

Krízový štáb pracuje, Kašický navštívi pacienta v B. BystriciVyšetrovanie príčin minulotýždňového výbuchu vo Vojenskom opravárenskom podniku v Novákoch pokračuje. Vojenská polícia podľa hovorcu rezortu obrany Vladimíra Gemelu zabezpečuje 24 hodinovú ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) - Vyšetrovanie príčin minulotýždňového výbuchu vo Vojenskom opravárenskom podniku v Novákoch pokračuje. Vojenská polícia podľa hovorcu rezortu obrany Vladimíra Gemelu zabezpečuje 24 hodinovú ochranu areálu VOP a jeho okolia. Krízový štáb, ktorý zriadil minister obrany František Kašický, pracuje naďalej. Minister dnes v Banskej Bystrici navštívi zamestnanca podniku, ktorý pri výbuchu utrpel vážne poranenia hlavy. V Novákoch od štvrtka pracuje centrum právnej a ekonomickej pomoci, ktoré pomáha pozostalým po mŕtvych a rodinám nezvestných zamestnancov.

V súčasnosti sa rieši možnosť čiastočnej obnovy činnosti podniku v civilnom sektore. Podnik mal totiž 60 percent zákaziek civilného charakteru. Posudzuje sa statika objektov ako aj možné prenesenie techniky do nepoškodených budov podniku. Naďalej pokračuje pyrotechnická prehliadka areálu VOP a likvidácia následkov výbuchu. Gemela tiež spochybnil medializované závery Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP), podľa ktorej bol tridsaťnásobne prekročený obsah chrómu šesťmocného vo vodnom toku Trebianka. Gemela pripustil, že k určitému znečisteniu mohlo prísť pri hasení požiaru a chladení nevybuchnutej munície, keďže voda sa brala práve z tohto potoka. Vojenskí chemici, ktorí monitorovali priestor prakticky hneď po nešťastí a merali znečistenie ovzdušia a vôd však podľa neho nenamerali také hodnoty, ktoré by ohrozovali zdravie ľudí. Zdôraznil, že v Trebianke napríklad neuhynuli ryby.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pozostalí po mŕtvych z Novák dostanú milión (7. 3. 2007)
 Nešťastie v Novákoch nemožno spájať s muničnými skladmi (6. 3. 2007)
 Kašický je rozčarovaný postupom vedenia VOP po výbuchu (5. 3. 2007)
 Výbuch v Novákoch neznečistil ovzdušie (5. 3. 2007)
 V delaboračnej hale bolo asi viac munície, ako malo byť (5. 3. 2007)nasledujúci článok >>
Solana pocestuje na prelomovú návštevu do Sýrie
<< predchádzajúci článok
Jučšenko vyzýva politikov zintenzívniť snahy o vstup do EÚ

Krízový štáb pracuje, Kašický navštívi pacienta v B. Bystrici - diskusné fórum čitateľov