Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

14. marca 2019

Kurz eura klesol na 1,1320 USD/EURKurz spoločnej európskej meny rovnako ako britská libra vo štvrtok ráno mierne stratili. Dôvodom bolo posilňovanie dolára. Euro sa ráno predávalo po 1,1320 USD, teda pri o niečo ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 14. marca (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny rovnako ako britská libra vo štvrtok ráno mierne stratili. Dôvodom bolo posilňovanie dolára. Euro sa ráno predávalo po 1,1320 USD, teda pri o niečo nižšom kurze ako v stredu (13. 3.) večer.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu referenčný kurz na 1,1303 (v utorok: 1,1275) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8847 (0,8869) eura.

Britskej libre sa aj napriek chaosu okolo brexitu darí prekvapivo dobre. V stredu sa voči doláru dostala na najvyššiu úroveň od vlaňajšieho júna a voči euru najvyššie od mája 2017. Experti to vysvetľujú averziou investorov voči neriadenému brexitu. Preto libra profituje z každého vývoja, ktorý znižuje pravdepodobnosť chaotického brexitu bez dohody s Európskou úniou (EÚ).

Britský parlament sa v stredu vyslovil proti neriadenému brexitu a libra následne posilnila. Neskôr však opäť klesla. Vo štvrtok má britský parlament hlasovať o posunutí brexitu, ktorý je naplánovaný na koniec marca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na univerzite v Bordeaux sa učili slovenčinu, už si ju zvoliť nemôžu
<< predchádzajúci článok
OBRŇTE SA TRPEZLIVOSŤOU: Pri vjazde do Bratislavy sa určite zdržíte

Kurz eura klesol na 1,1320 USD/EUR - diskusné fórum čitateľov