05. februára 2010

Lacko skončil vo štvrťfinále na turnaji v Záhrebe

Slovenský tenista Lukáš Lacko skončil svoje účinkovanie na turnaji ATP World Tour 250 PBZ Zagreb Indoors v chorvátskom Záhrebe (dotácia 450 000 eur, vrdý povrch RuKort Hard v ...

ZÁHREB 5. februára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko skončil svoje účinkovanie na turnaji ATP World Tour 250 PBZ Zagreb Indoors v chorvátskom Záhrebe (dotácia 450 000 eur, vrdý povrch RuKort Hard v hale) vo štvrťfinále dvojhry. V súboji dvoch nenasadených hráčov Lacko podľahol Nemcovi Philippovi Petzschnerovi za 106 minút 7:6 (1), 2:6, 2:6. Po úspešnej tajbrejkovej koncovke prvého setu už v ďalších dvoch dejstvách uhral Lacko (72. v renkingu ATP) dovedna len štyri gemy. Víťaz využil 6 z 12 možností na brejk, zatiaľ čo jeho slovenský súper len dva z rovnakého počtu. Súperom Petzschnera v semifinále bude jeho krajan Michael Berrer.

Napriek piatkovej prehre si zverenec fedcupového kapitána Mateja Liptáka v Záhrebe vyrovnal svoje dosiaľ najlepšie vystúpenie na turnaji hlavného okruhu ATP. Vo štvrťfinále bol aj začiatkom roka na porovnateľnom podujatí ATP World Tour 250 v indickom Chennai. Za postup medzi osmičku najlepších v chorvátskej metropole si 22-ročný piešťanský rodák pripísal 45 bodov do rebríčka ATP a prémiu 11 140 eur. V osemfinále navyše dosiahol rebríčkovo najcennejší skalp kariéry, keď zdolal bývalú svetovú trojku, domáceho Ivana Ljubičiča.

Šampión z halového turnaja vo Viedni 2008 Petzschner (84. v rebríčku ATP, ale bol aj 35.) začal čistou hrou s dvoma esami. Lacko vzápätí kontroval na 1:1. Vo štvrtom geme slovenský tenista prvýkrát neudržal svoje podanie a vzápätí prehrával už 1:4. Dovtedy uhral len jednu loptičku na returne. Potom sa Lacko dostal zo stavu 15:40 pri svojom servise a to ho povzbudilo. Sériou troch gemov v rade vyrovnal na 4:4 a napokon sa muselo do tajbrejku. Ešte predtým v desiatom geme slovenský tenista pri svojom podaní úspešne čelil setbalu súpera. Tajbrejk už Lacko zvládol veľmi dobre. Rýchlym nástupom si vytvoril náskok 5:0 a napokon za 49 minút získal úvodné dejstvo 7:6 v tajbrejku, v ktorom súperovi povolil jeden bod. Druhý set mal rýchly spád, ale v neprospech slovenského daviscupového reprezentanta. Hneď na úvod Lacko odovzdal súperovi po druhý raz v stretnutí svoj servis a ten postupne svoj náskok natiahol až na 4:0. Až vtedy získal piešťanský rodák prvý gem, ale napokon prehral set hladko 2:6. Petzschner "zabil" pri setbale svoje deviate eso. V rozhodujúcom dejstve sa po úvodnom brejku a rebrejku dostal 25-ročný Nemec do vedenia 4:1 a to už bolo rozhodujúce. Za stavu 5:2 využil Petzschner pri svojom podaní druhý mečbal.