Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2011

Lekári výpovede nesťahujú, vraj nie je dôvodLekári svoje výpovede podľa predsedu Lekárskeho odborového združenia Mariana Kollára sťahovať nebudú. "Nie je dôvod," povedal deň po páde vlády Ivety Radičovej pre agentúru SITA ...Zdieľať
marian kollar BRATISLAVA 12. októbra  - Lekári svoje výpovede podľa predsedu Lekárskeho odborového združenia Mariana Kollára sťahovať nebudú. "Nie je dôvod," povedal deň po páde vlády Ivety Radičovej pre agentúru SITA Kollár. Podľa neho majú lekári svoje požiadavky, ktoré nesúvisia s tým, kto je vo vláde, alebo či vláda je. Kollár očakáva, že niekto bude musieť viesť Ministerstvo zdravotníctva SR a práve s ním chcú rokovať.


Upozornil pritom, že na to majú už iba šesť týždňov, výpovedná lehota totiž 2 400 lekárom uplynie koncom novembra. Šéf odborárov sa nechcel vyjadriť k možnosti, že rokovania o novom politickom usporiadaní by mohli trvať dlhšie a odborári by tak nemali relevantného partnera na dialóg. "Je zbytočné, aby sme prejudikovali," vyhlásil. On sám očakáva, že ten, kto nastúpi do čela rezortu, začne s lekármi urýchlene rokovať, bude ústretovejší ako Uhliarik a dosiahnu s ním dohodu.

Ku koncu septembra tohto roka podalo podľa Lekárskeho odborového združenia na Slovensku výpoveď 2 411 lekárov v 34 nemocniciach. Medzi zdravotníckymi zariadeniami, v ktorých sa lekári rozhodli podať výpoveď, sú všetky kľúčové fakultné nemocnice, ale aj niektoré menšie zariadenia i akciové spoločnosti. Odborári pristúpili k reálnemu zbieraniu výpovedí 25. augusta. Vtedy bolo pod deklaráciu pripravenosti ukončiť pracovný pomer podpísaných 3 827 lekárov z 51 nemocníc.

Lekárske odborové združenie žiada presadenie štyroch požiadaviek, dodržiavanie Zákonníka práce, zmenu systému financovania zdravotníctva, zastavenie transformácie nemocníc a zvýšenie platov zdravotníkov. Aby boli spokojní, mali by byť splnené všetky.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Spišskej Novej Vsi dalo výpoveď 25 lekárov (12. 10. 2011)
 Vedenia nemocníc údajne zastrašujú lekárov (11. 10. 2011)
 Lekári podľa SNS nemali inú možnosť, ako dať výpovede (10. 10. 2011)
 V žilinskej nemocnici lekári výpovede nesťahujú (10. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Minister Miškov nevidí dôvod na odstúpenie z funkcie
<< predchádzajúci článok
Britský denník považuje Richarda Sulíka za hrdinu