Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. apríla 2010

Letisko Schwechat je opäť v prevádzkeViedenské medzinárodné letisko Schwechat začalo v pondelok ráno opäť odbavovať lety po tom, ako rakúske úrady povolili obnovenie leteckej premávky nad územím krajiny. Ako uvádza rakúsky ...Zdieľať
schwechat Foto: SITA/AP VIEDEŇ 19. apríla (WEBNOVINY) - Viedenské medzinárodné letisko Schwechat začalo v pondelok ráno opäť odbavovať lety po tom, ako rakúske úrady povolili obnovenie leteckej premávky nad územím krajiny. Ako uvádza rakúsky verejnoprávny rozhlas a televízia (ORF), prvé lietadlo odštartovalo ešte pred 6:00. Hovorca letiska Peter Kleemann vo vyjadrení pre tlačovú agentúru APA povedal, že situácia by sa mala postupne vrátiť do normálu, podľa ORF však dochádza k početným výpadkom a počet cestujúcich v odbavovacích halách je oproti bežným pracovným dňom neobvykle nízky.


Premávka v rakúskom vzdušnom priestore bola prerušená od piatkového večera, keď krajinu zasiahol oblak popola zo sopky na islandskom ľadovci Eyjafjallajökull. Štarty a pristátia sú opäť povolené od pondelka 5:00, značná časť medzištátnych letov však zostane zrušená, keďže vzdušný priestor v mnohých európskych krajinách je naďalej uzavretý. Zákaz ponechalo v platnosti aj susedné Nemecko, kde sa podľa aktuálnych informácií nebude smieť lietať najmenej do 20:00.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Toyota súhlasí s rekordnou pokutou v USA
<< predchádzajúci článok
Výsledky spoločnosti Philips prekonali očakávania