Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. apríla 2010

ČR: Prelety cez vzdušný priestor sú opäť povolenéČesko v pondelok o polnoci otvorilo svoj vzdušný priestor nad letovou hladinou 9 tisíc metrov. Českú televíziu o tom informoval hovorca štátneho podniku Riadenie leteckej premávky ...Zdieľať
letisko Foto: SITA/AP

PRAHA 19. apríla (WEBNOVINY) - Česko v pondelok o polnoci otvorilo svoj vzdušný priestor nad letovou hladinou 9 tisíc metrov. Českú televíziu o tom informoval hovorca štátneho podniku Riadenie leteckej premávky Richard Klíma. Rozhodnutie umožňuje prelety diaľkových spojov nad územím krajiny, lety v nižších hladinách ako aj odlety a prílety na české letiská sú však naďalej zakázané. Opatrenie by malo platiť najmenej do pondelka 12:00. O deviatej ráno mal zasadnúť krízový štáb Riadenia leteckej premávky, aby opäť zhodnotil aktuálnu situáciu.

Oblak popola zo sopky na islandskom ľadovci Eyjafjallajökull v predošlých dňoch ochromil leteckú dopravu vo väčšine európskych krajín. Mnoho leteckých spoločností pritom vyvíja nátlak na európske vlády, aby prehodnotili situáciu a povolili obnovenie letov. Podľa Európskeho úradu pre bezpečnosť v leteckej doprave (Eurocontrol) by v pondelok mohlo byť odbavených až 50 percent plánovaných letov.

SITA/MEDIAFAX

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Petržalka tento rok obnoví 17 detských ihrísk
<< predchádzajúci článok
Bezpečnostná konferencia GLOBSEC 2010 sa presúva