01. februára 2014

Leverkusen zdolal Stuttgart, na vedúci Bayern stráca 10 bodov

Hráč Leverkusenu Roberto Hilbert preskakuje hráča Stuttgartu Moritza Leitnera.

Berlín 1. februára (TASR) - Futbalisti Bayeru Leverkusen zdolali v sobotňajšom zápase 19. kola nemeckej bundesligy na vlastnom ihrisku Stuttgart 2:1.

Hostia sa síce v 12. minúte ujali vedenia, no vyrovnanie zabezpečil Stefan Kiessling a triumf domácich zariadil šesť minút pred koncom riadneho hracieho času útočník Eren Derdiyok. Leverkusenu naďalej patrí v tabuľke druhé miesto, keď na vedúci Bayern Mníchov stráca 10 bodov. Bavori však odohrali o zápas menej, v nedeľu hostia Frankfurt.

Piatu prehru v rade zaznamenal Hamburg, nad ktorého sily bol Hoffenheim. TSG 1899 zvíťazil hladko 3:0 a po troch stretnutiach si pripísal plný bodový zisk.