Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

19. marca 2020

LG NATOČILO ZÁPAS TOTTENHAM HOTSPUR V RÁMCI PREMIER LEAGUE PO PRVÝ KRÁT V 8KSpolupráca spoločnosti LG a futbalového klubu Tottenham Hotspur prináša nezabudnuteľný zážitok zo sledovania futbalového zápasu s Burnley FixtureZdieľať
LG NATOČILO ZÁPAS TOTTENHAM HOTSPUR V RÁMCI PREMIER LEAGUE PO PRVÝ KRÁT V 8K

Spoločnosť LG Electronics oznámila, že natočila prvý futbalový zápas Premier League Tottenham Hotspur vo formáte 8K. Výsledkom sú futbalové zábery vo veľmi vysokej kvalite, ktorú si užívatelia môžu vychutnať na nových televízoroch radu LG OLED a NanoCell 8K.

 

Dychberúce zábery vznikli na zápase Tottenham vs. Burnley, ktorý sa konal na novom najmodernejšom štadióne Tottenham Hotspur 7. decembra 2019.

 

Na celom projekte spolupracovali spoločnosť LG a klub Tottenham spolu s oceneňovanou agentúrou ShootMedia, zaoberajúcou sa tvorbou a produkciou videí. Tím kameramanov a ostatných členov štábu viedol úspešný producent Matt Rumsey. Vďaka využitiu štyroch 8K Red Monstro VV kamier a ďalšej špeciálnej techniky, ako sú napríklad objektívy, sa agentúre ShootMedia podarilo zachytiť neuveriteľné detaily a emócie počas celého zápasu.

 

Výsledkom je 75-sekundové video, ktoré bude výhradne na televízoroch LG 8K OLED a NanoCell premietané vo vybraných predajniach po celom svete, a to už od konca marca.

 

Televízory LG sú prvými na svete, ktoré prekračujú prísne požiadavky stanovené Združením spotrebiteľských technológií (Consumer Technology Association) a definujú tak novú generáciu produktov a služieb 8K Ultra HD. Poskytujú štyrikrát viac detailov ako 4K TV a 16-krát viac ako HDTV. Zároveň patria medzi prvé, ktoré prekračujú špecifické požiadavky CTA, vrátane požiadaviek týkajúcich sa rozlíšenia, digitálnych vstupov, vysokého dynamického rozsahu, upscalingu, bitovej hĺbky a metodiky merania.

 

Najnovšie 8K televízory LG majú tiež vylepšený výkon, a to vďaka novému procesoru α (Alpha) 9 8K Gen 3 AI. Vďaka využitiu umelej inteligencie a algoritmu "deep learning" ponúka séria pre rok 2020 optimalizovanú kvalitu obrazu a zvuku pre všetky druhy obsahu.

 

"Náš štadión svetovej úrovne je svojho druhu technologicky najvyspelejší na svete. Je preto skvelé a príznačné, že spoločnosť LG ponúkla divákom po celom svete neskutočný športový zážitok, ktorý môžu sledovať v skutočnom 8K rozlíšení a my sme toho súčasťou,” povedal Fran Jones, ktorý má v klube Tottenham Hotspur na starosti partnerstvá.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre koronavírus zatvára svoje brány aj žilinská Kia, výrobu odstaví zatiaľ na dva týždne
<< predchádzajúci článok
Video: Nasaďme si hrušky - Nový klip Smola hrušky k aktuálnej situácií