Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2022

Lídri 27 členských štátov schválili Ukrajine a Moldavsku štatút kandidátskej krajiny na členstvoEurópska únia sa dohodla, že Ukrajine poskytne štatút kandidátskej krajiny na členstvo v bloku. Do pohybu sa tak dá ...Zdieľať
gettyimages 497631536 676x451 23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia sa dohodla, že Ukrajine poskytne štatút kandidátskej krajiny na členstvo v bloku. Do pohybu sa tak dá proces, ktorý bude pravdepodobne trvať roky. Ukrajina o členstvo v EÚ požiadala necelý týždeň po tom, ako sa 24. februára stala terčom ruskej invázie.


Rozhodnutie lídrov 27 členských krajín Európskej únie udeliť Ukrajine štatút kandidáta na členstvo bolo pre blok nezvyčajne rýchle. Avšak vojna na Ukrajine a žiadosť Kyjiva o rýchlej posúdenie žiadosti predstavovali naliehavosť tejto otázky.

EÚ udelila štatút kandidátskej krajiny na členstvo aj Moldavsku. Získanie členstva by však mohlo trvať roky alebo aj desaťročia.

Oba štáty musia splniť celú škálu detailných ekonomických a politických podmienok, vrátane záväzku uplatňovania právneho štátu a ďalších demokratických princípov.Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri 27 členských štátov schválili Ukrajine a Moldavsku štatút kandidátskej krajiny na členstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči upozorňujú na požiare spôsobené sviečkami, vydali aj odporúčania
<< predchádzajúci článok
Ak ústavný súd vyhovie návrhu prezidentky, parlament bude mať pol roka na jeho prepracovanie