Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. septembra 2019

ĽSNS podala pre konanie šéfa úradu pre dohľad trestné oznámenieNa snímke zľava Martin Beluský, predseda strany ĽSNS Marian Kotleba a podpredseda strany ĽSNS Milan UhríkZdieľať
Na snímke zľava Martin Beluský, predseda strany ĽSNS Marian Kotleba a podpredseda strany ĽSNS Milan Uhrík Foto: FOTO TASR - Dušan Hein
Bratislava 18. septembra (TASR) – Opozičná ĽSNS podala v stredu trestné oznámenie na riaditeľa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Tomáša Haška pre podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Dôvodom je to, že členom parlamentného výboru pre zdravotníctvo podľa ich názoru v utorok (17. 9.) neumožnil vykonať poslanecký prieskum pre pochybnosti vo veci tendra na licencie pre záchranky.


"Prieskum nič neobjasnil, pretože predseda ÚDZS odmietol poslancom NR SR zverejniť a sprístupniť dokumenty, ktoré boli potrebné preto, aby mohli vôbec nejakým spôsobom prispieť k zvýšeniu transparentnosti ohľadom výberového konania," povedal predseda strany ĽSNS Marian Kotleba s dôvetkom, že ide o bezprecedentné konanie vysokého predstaviteľa štátneho úradu.

ÚDZS tvrdí, že bol pri utorkovom poslaneckom prieskume voči poslancom maximálne súčinný. Argumentuje tým, že informácie, ktoré sú chránené zákonom a priamo súvisia s aktuálnym výberovým konaním, im poskytnúť nemohli.

Poslanci žiadali od ÚDZS sprístupnenie všetkých dokumentov, ktoré súvisia s výberovým konaním. Dožadovali sa tiež zbavenia mlčanlivosti členov komisie. Šéf výboru Štefan Zelník (SNS) a podpredseda výboru Marek Krajčí (OĽaNO) pre TASR uviedli, že rozhodnutie nezverejniť údaje dajú preveriť právnemu oddeleniu Národnej rady SR.

Dôvodom pochybností okolo tendra sú informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu v tendri, LSE - Life Star Emergency. Predseda ÚDZS Tomáš Haško na minulotýždňovom mimoriadnom zasadnutí výboru odmietol zaujatosť členov komisie. Trval na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou.

Šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) potvrdila, že Ministerstvo zdravotníctva SR dalo podnet na Generálnu prokuratúru SR vo veci prešetrenia prípadu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecké firmy sa pripravujú na brexit bez dohody
<< predchádzajúci článok
Kiššová: Sme za nižšie dane firmám, nie šťastná je výška podľa obratu

ĽSNS podala pre konanie šéfa úradu pre dohľad trestné oznámenie - diskusné fórum čitateľov