24. októbra 2011

Ľubomír Višňovský si pripísal na svoj účet gól i asistenciu

Ani gól a asistencia slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského (odohral takmer 25 minút) nestačil Anaheimu na body v nedeľňajšom domácom stretnutí zámorskej hokejovej NHL s Phoenixom. ...

lubomir visnovsky ANAHEIM 24. októbra (WEBNOVINY) - Ani gól a asistencia slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského (odohral takmer 25 minút) nestačil Anaheimu na body v nedeľňajšom domácom stretnutí zámorskej hokejovej NHL s Phoenixom.

"Káčeri" podľahli svojmu súperovi tesne 4:5 a nedokázali tak odčiniť piatkovú prehru s Dallasom (1:3) taktiež pred vlastnými divákmi, Višňovský vtedy zaznamenal jednu úspešnú finálnu prihrávku.

Tridsaťpäťročný rodák z Topoľčian si otvoril gólový účet v sezóne v 9. min nedeľňajšieho duelu, keď skóroval z prvej po prihrávke Perryho.

Dlhoročná opora slovenskej reprezentácie vtedy vyrovnala na 1:1. V 15. min dokonca Getzlaf priklonil misky váh na stranu Kalifornčanov, no ešte v tej istej minúte sa druhýkrát presadil Čech Hanzal, ktorého po stretnutí vyhlásili za prvú hviezdu večera.

Druhú dvadsaťminútovku vyhrali "kojoti" 3:1 a domácim teda stačil zásah Getzlafa v 59. min pri hre bez brankára a po Višňovského asistencii iba na zdramatizovanie priebehu duelu. Na vyrovnanie už nemali zverenci Randyho Carlyla dostatok času a ani síl.

"O výsledku rozhodla gólová smršť Phoenixu v druhej tretine, keď sme inkasovali trikrát v priebehu troch minút. Vytvorili sme si dostatok šancí, no mali sme problém z ich premieňaním a preto sme prehrali," nechal sa počuť kouč Anaheimu, ktorý zároveň odmietol automatickú kritiku gólmana Hillera: "Iste, je našou poslednou inštanciou v obrane, ale je nutné poznamenať, že veľa sa toho odohralo pred ním a musel sám riešiť zložité situácie." Naopak kapitán hostí Shane Doan bol po záverečnom hvizde spokojný: "Bolo to pre nás veľmi dôležité stretnutie. Konečne sme hrali dobre aj zvíťazili."

Výsledok jediného nedeľňajšieho duelu zámorskej hokejovej NHL:

Anaheim - Phoenix 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)
Góly: 9. Ľ. VIŠŇOVSKÝ (C. Perry, Sbisa), 15. Getzlaf (Selänne, C. Fowler), 34. K. Foster (Beauchemin, S. Koivu), 59. Getzlaf (VIŠŇOVSKÝ) - 5. M. Hanzal (Boedker, R. Vrbata), 15. M. Hanzal (Yandle), 25. B. Gordon (Pyatt, Korpikoski), 27. Korpikoski (Pyatt, Aucoin), 28. Yandle (Doan, R. Whitney)