Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2013

Maďar popieral holokaust, dostal podmienkuNa 18 mesiacov podmienečne odsúdil v piatok maďarský súd 42-ročného muža za popieranie holokaustu. György Nagy sa stal prvou osobou, ktorú odsúdili podľa nového maďarského zákona ...Zdieľať
zivot v izraeli sa zastavil pripomenul BUDAPEŠŤ 1. februára (WEBNOVINY) – Na 18 mesiacov podmienečne odsúdil v piatok maďarský súd 42-ročného muža za popieranie holokaustu.


György Nagy sa stal prvou osobou, ktorú odsúdili podľa nového maďarského zákona z roku 2010 trestajúceho popieranie vyvražďovania Židov počas druhej svetovej vojny. Súd tiež obvinenému nariadil návštevu židovských pamätníkov pripomínajúcich holokaust.

György Nagy musí najmenej trikrát navštíviť budapeštianske Pamätné centrum holokaustu a svoje dojmy si musí zapísať. Potom musí navštíviť buď bývalý koncentračný tábor v poľskom Osvienčime alebo pamätník holokaustu Jad Vašem v Jeruzaleme. Nezamestnaný počítačový technik sa tiež nesmie zúčastňovať na žiadnych politických akciách.

Nagya zadržali v roku 2011 po tom, čo na politickom zhromaždení v Budapešti vytiahol plagát s nápisom Holokaust sa nikdy nestal. Popieranie holokaustu je v Maďarsku trestné od februára 2010 a hrozí zaň až trojročné väzenie. Trestné jej aj popieranie zločinov komunizmu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Agentúra Moody's zhoršila ratingy Chorvátska
<< predchádzajúci článok
Atentátnik Agca tvrdí, že zabiť pápeža mu kázal Chomejní