Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. júla 2010

MAĎARSKO: Dohoda s MMF musí podporiť naše priorityMaďarsko sa bude usilovať o dohodu s Medzinárodným menovým fondom (MMF) a Európskou úniou (EÚ) o novom úvere iba v takom prípade, ak to podporí ekonomické priority krajiny, povedal v ...Zdieľať
budapest Foto: SITA/AP BUDAPEŠŤ 6. júla (WEBNOVINY) - Maďarsko sa bude usilovať o dohodu s Medzinárodným menovým fondom (MMF) a Európskou úniou (EÚ) o novom úvere iba v takom prípade, ak to podporí ekonomické priority krajiny, povedal v utorok maďarský minister hospodárstva György Matolcsy. "Nová dohoda, ktorú plánujeme uzavrieť s MMF a EÚ - nie za každú cenu, ale iba v prípade, ak podporí ekonomickú politiku maďarskej vlády - musí slúžiť obnove finančnej nezávislosti Maďarska," povedal Matolcsy v parlamente.


Analytik MKB Zsolt Kondrát však uviedol, že toto vyjadrenie smeruje skôr k domácemu publiku ako k veriteľom, keďže Maďarsko si nemôže dovoliť nepodpísať novú dohodu s MMF a EÚ po tom, ako sa v októbri skončí platnosť existujúcej dohody. "Tieto poznámky sú mierené domácemu publiku. Týchto veriteľov potrebujeme viac ako oni nás," povedal Kondrát. Maďarský minister hospodárstva minulý týždeň pre Reuters povedal, že vláda sa bude snažiť uzavrieť novú dohodu o úvere v sume 10 až 20 mld. eur, ale bude tiež chcieť, aby MMF a EÚ súhlasili s tým, že deficit maďarského rozpočtu v roku 2011 bude na úrovni 3 až 3,8 % hrubého domáceho produktu. Budapešť za to chce sľúbiť štrukturálne reformy.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Váhostav vybuduje kanalizáciu a čističku
<< predchádzajúci článok
Odborári žiadajú ďalší rast miezd v nemocniciach

MAĎARSKO: Dohoda s MMF musí podporiť naše priority - diskusné fórum čitateľov