Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. júla 2010

Tempo poklesu nemeckého stavebníctva zrýchliloTempo poklesu aktivity v nemeckom stavebníctve sa v júni zrýchlilo, keď v sektore poklesli nové objednávky. Index aktivity v stavebníctve, ktorý zverejnila v utorok agentúra ...Zdieľať
stavba Ilustračné foto : SITA/AP BERLÍN 6. júla (WEBNOVINY) - Tempo poklesu aktivity v nemeckom stavebníctve sa v júni zrýchlilo, keď v sektore poklesli nové objednávky. Index aktivity v stavebníctve, ktorý zverejnila v utorok agentúra Markit, sa znížil na sezónne upravených 46,7 bodu oproti májovej hodnote 48,6 bodu. Ukazovateľ sa stále drží pod úrovňou 50 bodov, ktorá oddeľuje rast od poklesu. Náznak oživenia v stavebnom odvetví zaznamenali v apríli, keď sa index dostal po prvýkrát za dva roky nad úroveň 50 bodov. Oživeniu pomohlo jarné oteplenie po tuhej zime. Vo februári bol však index na historicky najnižšej úrovni od začiatku svojho zverejňovania v roku 1999.


Vedľajší index komerčnej výstavby poklesol ešte výraznejšie a v júni skončil na úrovni 44,8 bodu, kým v máji dosiahol 46,7 bodu. Nižšiu hodnotu zaznamenal aj index merajúci aktivitu v rezidenčnej výstavbe, ktorý klesol v júni na 47,5 bodu oproti 49 bodom v máji.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odborári žiadajú ďalší rast miezd v nemocniciach
<< predchádzajúci článok
Francúzsko: Rokujú o zákaze nosenia burky a nikábu

Tempo poklesu nemeckého stavebníctva zrýchlilo - diskusné fórum čitateľov