Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. septembra 2006

Madonna je už v PraheKontroverzná americká speváčka Madonna je už v stovežatej Prahe.Zdieľať
       Interpretka, ktorej dve historicky prvé vystúpenia v českej metropole predchádza mimoriadne očakávanie, sa dnes krátko po prílete na palube špeciálu odobrala s policajným sprievodom do svojho dočasného útočiska, luxusného hotelu Four Seasons neďaleko Karlovho mosta.

      Madonna sa šikovne vyhla množstvu televíznych štábov a fotoreportérov a o jej ďalšom programe v metropole na Vltave jestvujú iba špekulácie, nie však potvrdené informácie.
      Takmer beznádejne vypredané koncerty v Sazka Aréne, na ktoré sa môžu dostať už iba ostatní šťastlivci, budú prvými Madonninými vystúpeniami v niekdajšej východoeurópskej krajine.
      Praha, do ktorej prepravili koncertný štáb turné Confessions Tour ďalšie dva letecké špeciály a scénu, svetelný park a ďalšiu techniku s hmotnosťou najmenej 200 ton celkovo 24 kamiónov, je už niekoľko dní v predkoncertnej horúčke.
      Arcibiskup pražský, kardinál Miroslav Vlk sa v uplynulých dňoch však nechal počuť, že Madonnine vystúpenia sú urážkou a zosmiešňovaním kresťanskej viery. "Pre cirkev je šou Madonny úplne neprijateľná a škandálna," povedal Vlk a dodal: "Vadí mi, že sa zneužívajú posvätné symboly kresťanov na nejakú ľahkú šou. Tieto symboly sú posvätné pre všetkých kresťanov na celom svete a sú chránené ľudskými právami," zdôraznil kardinál, ktorý netajil pohoršenie nad faktom, že sa na urážkach kresťanského vyznania zarábajú peniaze.
      Tohtoročné turné Madonny sprevádzajú protesty veriacich už od prvého koncertu v Los Angeles. S nevôľou veriacich sa stretla aj v Taliansku a i jej vystúpeniu v Moskve predchádzajú protesty pravoslávnych duchovných a veriacich.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Müller bude mať 45 rokov, výberovka vyjde až o pár dní neskôr
<< predchádzajúci článok
Traja Číňania sa snažili nelegálne predávať zbrane z počítačovej hry

Madonna je už v Prahe - diskusné fórum čitateľov