Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Magnézium – malý zázrak proti kŕčomMagnézium - malý zázrak proti kŕčomZdieľať
Magnézium – malý zázrak proti kŕčom Foto: Magnerot
Bratislava 11. júna (OTS) - Nepríjemné kŕče sa nevyhnú ani mužom, no častejšie trápia práve ženy. Sú sprievodnou bolestivou ozvenou každomesačnej menštruácie, trápia nás počas tehotenstva a oberajú o radosť z očakávaného bábätka. Nájdu si nás aj po intenzívnejšom športovaní alebo fyzickej námahe. Ako proti nim bojovať? Pokiaľ ide o tie, ktoré sú spojené s menštruáciou, často zvolíme tabletku proti bolesti, zatneme zuby a prekonáme to. Jedným z riešení je však aj magnézium. Je to užitočný doplnok, ktorý dokáže pomôcť nie len pri kŕčoch, ale aj mnohých iných problémoch. Uvoľňuje stres a psychické napätie, pomáha pri problémoch so srdcom a počas tehotenstva je mimoriadne dôležité pre správny vývin dieťatka. Skúšali ste ho už?


Magnézium v boji proti kŕčom
Z hľadiska fungovania nášho tela je magnézium nenahraditeľné. Dlhodobé nedostatky horčíka môžu byť totiž spojené so zvýšeným rizikom osteoporózy, ako aj anémie, nepravidelnej srdcovej frekvencie, a depresie. Ľudia, ktorí aktívne športujú často po intenzívnom výkone zažívajú zvýšenú únavu alebo svalové kŕče. Dôvod môže byť jednoduchý - nedostatok horčíka.
Magnézium je totiž významný minerál podieľajúci sa na množstve životne dôležitých procesov v bunkách nášho organizmu. Podieľa sa na tvorbe ATP, ktorý je zdrojom energie pre kontrakciu svalovej bunky a zabezpečuje aktívny transport iónov cez membrány. Je tiež zodpovedné za aktívny mimobunkový transport kalcia, čo je podstatou svalovej relaxácie. Zjednodušene povedané: magnézium môže pomôcť v prevencii a liečbe predmenštruačnej migrény, pri hypertenzii a na zmiernenie prejavov kŕčov. Je tiež dôležité pre správu funkciu ľudského tela z hľadiska bezproblémového fungovania i relaxácie svalov.

Zdroje magnézia
Magnézium prijímame predovšetkým v strave. Treba si však samozrejme dať pozor, aby bola naša strava komplexná, zdravo pripravená a pokiaľ možno kvalitná. Opak – jednostranná, príliš industriálne zaťažená alebo nezdravo pripravená strava je samozrejme ochudobnená o dôležité prvky. Magnézium sa nachádza v ovocí a zelenine ako sú ďatle, banány, marhule, špenát, hrach, mandle, kešu orechy. Obsahujú ho tiež ryby a kuracie mäso. Ak sa však nachádzame v situáciách, kedy chceme zabezpečiť nášmu telu dodatočný príjem magnézia, mali by sme porozmýšľať nad jeho doplnkovým prísunom.
Magnézium – malý zázrak proti kŕčom Foto: Magnerot

Aké magnézium si vybrať
Ak sa rozhodnete siahnuť po doplnkovom magnéziu, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Jej asi najväčšou výhodou je, že je prírodného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v kolostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA sú znepokojené hongkonským kontroverzným zákonom o extradícii
<< predchádzajúci článok
Nevlastný brat Kim Čong-una bol informátorom CIA

Magnézium – malý zázrak proti kŕčom - diskusné fórum čitateľov