08. augusta 2010

Manchester United sa revanšoval FC Chelsea

Futbalisti Manchestru United sa dokázali v prestížnom zápase o anglický Community Shield revanšovať v londýnskom Wembley FC Chelsea za minuloročnú prehru po ...

bez nazvu Manchester United

LONDÝN 8. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Manchestru United sa dokázali v prestížnom zápase o anglický Community Shield revanšovať v londýnskom Wembley FC Chelsea za minuloročnú prehru po penaltovom rozstrele, keď v nedeľu takmer na deň presne po roku zvíťazili nad svojim londýnskym rivalom 3:1.

Do dvojgólového vedenia poslali mužstvo z Manchesteru dvaja hráči spoza oceána. Najskôr na konci I. polčasu Ekvádorčan Antonio Valencia, ktorý rady "červených diablov" posilnil na začiatku minuloročného letného prestupového obdobia, otvoril skóre. Druhý gól do siete mužstva trénera Carla Ancelottiho pridal 14 minút pred koncom riadnej hracej doby Mexičan Javier Hernández, ktorý sa k mužstvu pripojil pred touto sezónou. Na dva góly United odpovedal v 83. minúte Salomon Kalou z Pobrežia Slonoviny, no zisk trofeje poistil v samotnom závere Bulhar Dimitar Berbatov.

Po minuloročnom prerušení "superpohárového" ťaženia Manchesteru United, keď Chelsea svojmu súperovi nedovolila zisk hetriku, tak mužstvo zo severu Anglicka opäť zdvihlo nad hlavy trofej, ktorá má v Anglicku dlhú tradíciu. Tímy o ňu bojujú od roku 1908 a United sú v jej histórii najúspešnejším klubom. Trofej totiž získali tento rok 18-krát, ich súper z londýnskej štvrte Chelsea má vo vitríne iba štyri trofeje, čo ho radí na 6. miesto historického poradia spolu s Wolverhamptonom Wanderers.

FC Chelsea - Manchester United 1:3 (0:1)
Góly: 83. S. Kalou - 41. A. Valencia, 76. Javier Hernández, 90.+ Berbatov, 84 623 divákov