08. augusta 2010

Slovenky po víťazstve nad Tureckom na 9. mieste

Slovenské juniorské reprezentantky v basketbale zvíťazili v nedeľu vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji A-divízie majstrovstiev Európy hráčok do 18 rokov v Poprade nad Tureckom 65:63 a ...

basketbal Foto: SITA POPRAD 8. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské juniorské reprezentantky v basketbale zvíťazili v nedeľu vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji A-divízie majstrovstiev Európy hráčok do 18 rokov v Poprade nad Tureckom 65:63 a obsadili konečné 9. miesto. Vo vyrovnanom zápase zverenky Martina Pospíšila úplne zaspali úvod a po necelých piatich minútach prehrávali 0:13. Potom však vzala zodpovednosť na svoje plecia Oroszová a Slovenky začali pomaly doťahovať náskok súperiek. V 19. min Kiššová poslala svoje spoluhráčky prvýkrát do vedenia 32:31. Tretia štvrtina bola v znamení vyrovnaného boja a skóre bolo ako na hojdačke. V záverečnej štvrtine sa domácim podarilo v 34. min ujsť na rozhodujúci rozdiel 6 bodov - 63:57. Hoci Turkyne doťahovali, podarilo sa im už len znížiť na konečných 63:65.