Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2023

Manželský pár uveril historke o dopravnej nehode ich syna, podvodníkom nechali na tráve 12 500 eurManželský pár z Bratislavy sa stal obeťou internetových podvodníkov. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, manželia položili v blízkosti obchodného centra na nábreží Dunaja na ...Zdieľať
thinkstockphotos 547513026 676x451 13.12.2023 (SITA.sk) - Manželský pár z Bratislavy sa stal obeťou internetových podvodníkov. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, manželia položili v blízkosti obchodného centra na nábreží Dunaja na trávnatú časť 12 500 eur.


Policajtom oznámili, že ich kontaktoval muž vydávajúci sa za policajta. Informoval ich o dopravnej nehode ich syna, pri ktorej bol vinníkom a vážne zranil dieťa.

Museli si ísť vybrať peniaze


Podvodník v telefonáte dodal, že rodičia dieťaťa sú ochotní pristúpiť k mimosúdnemu vyrovnaniu a ako odškodné požadujú 40-tisíc eur. Dôverčiví seniori prijali ponuku mimosúdneho riešenia dopravnej nehody a informovali falošného policajta, že doma majú iba 3-tisíc eur.

„To však bolo málo, a preto dostali pokyn, aby vybrali z bankového účtu ďalších 9 500 eur, ktoré majú odložiť na tráve v blízkosti obchodného centra," uviedla hovorkyňa. Vyšetrovateľ začali trestné stíhanie pre zločin podvodu.

O peniaze skoro prišla aj ďalšia seniorka


V druhom prípade konanie neznámeho páchateľa prekazil zamestnanec banky, ktorému sa požiadavka o výber 10-tisíc eur zo strany seniorky javila podozrivou, a preto privolal políciu. Seniorka uviedla, že ju oslovil neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt Šufliarsky z Krajskej polície. V telefonáte ju vystrašil informáciou, že práve prebieha policajná akcia zameraná na zlodejov, ktorí spolupracujú s pracovníkmi banky a okrádajú klientov.

Podľa slov podvodníka seniorka figurovala na prvom mieste v zozname ľudí, ktorí majú byť okradnutí. Falošný policajti ju ešte poučil, že ak jej odmietnu vydať peniaze, má si zrušiť účet.

„Výber peňazí ani zrušenie bankového účtu sa neuskutočnilo vďaka prístupu zamestnanca banky," poznamenala hovorkyňa. Policajti začali trestné stíhanie pre zločin podvodu v štádiu pokusu.


Zdroj: SITA.sk - Manželský pár uveril historke o dopravnej nehode ich syna, podvodníkom nechali na tráve 12 500 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peter Bíro: Na pomerne malé Slovensko máme takmer 470 000 domén
<< predchádzajúci článok
Ukrajina tvrdo bráni mestá Avdijivka a Marinka v Doneckej oblasti, zničila viac ako 10 ruských tankov