Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

11. októbra 2017

Manželstvo uzavrie každoročne v rozpore so zákonom 7,5 milióna dievčatManželstvo v rozpore so zákonom uzavrie každoročne približne 7,5 milióna dievčat. Vyplýva to zo záverov správy, ktorú dnes zverejnili Svetová banka a mimovládna ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
 
Kapské mesto 11. októbra (TASR) - Manželstvo v rozpore so zákonom uzavrie každoročne približne 7,5 milióna dievčat. Vyplýva to zo záverov správy, ktorú dnes zverejnili Svetová banka a mimovládna organizácia Save the Children.


Na základe výskumu realizovaného oboma organizáciami sa zistilo, že najväčší podiel sobášov detí pripadá na západnú a strednú Afriku, kde každoročne prinútia k sobášu 1,7 milióna dievčat.

V súčasnosti stále chýba právna ochrana detí pred manželstvami v mnohých krajinách. V takýchto podmienkach žije podľa odhadov 100 miliónov dievčat.

"Pokiaľ sa nám nepodarí odstrániť sobáše detí, nebudeme žiť vo svete rovnakých možností pre chlapcov a dievčatá," uviedla pri tejto príležitosti výkonná riaditeľka Save the Children Helle Thorning-Schmidtová, ktorej slová citovala agentúra DPA.

Upozornila, že ak sa dievča vydá priskoro, je veľmi pravdepodobné, že bude musieť odísť zo školy, otehotnieť a stane sa obeťou násilia.

V krajinách západnej a strednej Afriky je tiež vysoká miera tehotenstva dievčat a tínedžeriek.

Sobáše detí často podporujú aj vážení lídri jednotlivých kmeňov a rodín. Často ide o hlboko zakorenenú tradíciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ovládate prvú pomoc? Môžete zachrániť život blízkych či kolegov
<< predchádzajúci článok
Peter Wohlleben učí ľudí, ako čerpať silu a energiu z potuliek lesom

Manželstvo uzavrie každoročne v rozpore so zákonom 7,5 milióna dievčat - diskusné fórum čitateľov