Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

11. októbra 2017

Putin dostal od turkménskeho lídra k narodeninám vzácneho psaRuský prezident Vladimir Putin drží šteňa, ktoré dostal ako dar od prezidenta Turkmenistanu Gurbangulyho Berdimuhamedova počas stretnutia v Soči 11. októbra 2017.Zdieľať
Ruský prezident Vladimir Putin drží šteňa, ktoré dostal ako dar od prezidenta Turkmenistanu Gurbangulyho Berdimuhamedova počas stretnutia v Soči 11. októbra 2017. Foto: TASRAP
 
Soči 11. októbra (TASR) - Turkménsky prezident Gurbanguly Berdymuchamedov venoval dnes svojmu ruskému náprotivkovi Vladimirovi Putinovi k jeho nedávnym 65. narodeninám psa. Ide o stredoázijské pastierske plemeno nazývané alabaj, ktoré je pôvodom z oblasti Turkménska a patrí k najstarších na svete.


Putin, rodák z Petrohradu, oslávil svoje 65. narodeniny v sobotu 7. októbra.

"Rád by som začal s príjemnou úlohou. Iba nedávno ste mali narodeniny, ku ktorým Vám úprimne gratulujem a prajem Vám pevné zdravie, úspechy a všetko najlepšie. Teraz máme spoločného priateľa, tohto jedinečného alabaja, ktorého som si priniesol so sebou," povedal Berdymuchamedov na úvod stretnutia v meste Soči. Píše o tom agentúra TASS.

Turkménsky líder vyzdvihol Putinov prínos do ochrany životného prostredia. Berdymuchamedov zároveň poznamenal, že venuje veľkú pozornosť bilaterálnym vzťahom a tiež kontaktom v rámci Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ).


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paul Beatty a jeho Odpadlík
<< predchádzajúci článok
Jana Kirschner vydáva koncertný album Živá

Putin dostal od turkménskeho lídra k narodeninám vzácneho psa - diskusné fórum čitateľov