Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2019

Matečná ocenila najlepšieho zástupcu spomedzi národných plemien psovNa snímke ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS), archívna foto.Zdieľať
Na snímke ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS), archívna foto. Foto: TASR Jaroslav Novák
Nitra 7. decembra (TASR) – Do 6000 psov z 21 krajín sa počas víkendu predstavuje na medzinárodnej výstave na nitrianskom Agrokomplexe. Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS) v sobotu ocenila najlepšieho zástupcu spomedzi národných plemien. Vyjadrila potešenie, že chovatelia a Slovenská kynologická jednota sa o tieto plemená starajú, zveľaďujú ich a venujú sa ich propagácii.


"Slovensko sa stáva lákadlom pre európsku kynológiu. Na aktuálnu výstavu prišli zástupcovia aj zo vzdialených krajín ako Nórsko, Írsko či dokonca Španielsko a Rusko. Vďaka kvalitnej práci štátneho podniku, zlepšeniu podmienok pre vystavovateľov, renovácii techniky i priestorov sa už organizuje väčšina medzinárodných výstav práve na Agrokomplexe," uviedla Matečná.

"Žiadna krajina sveta v medzinárodnej kynologickej federácii okrem Slovenska sa nemôže pochváliť, že má trojnásobného majstra sveta vo výkone psov. Naše národné plemená sú slovenské kynologické dedičstvo, na ktoré musíme byť hrdí. Slováci jednoducho psom rozumejú, starajú sa o ne so srdcom, umom a citom. Keď nastupujú Slováci na medzinárodných výstavách na pľac, tribúny sú plné," povedal prezident Zväzu športovej kynológie SR Juraj Štaudinger. Vysoký počet prihlásených psov podľa neho poukazuje na rastúci záujem o kynológiu na Slovensku aj zvyšujúcu sa kvalitu slovenských výstav.

Návštevníci mohli na výstave vidieť aj päť slovenských národných plemien - slovenský hrubosrstý stavač, slovenský čuvač, slovenský kopov, československý vlčiak a tatranský durič. "Päť národných plemien psov je našim dedičstvom. Ak raz niečo dostane prívlastok slovenské či prívlastok regionálneho charakteru, neprezentuje už len chovateľa, ale celý národ," dodala Matečná po ocenení najlepšieho zástupcu spomedzi národných plemien na súťaži.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bratislave si ľudia opäť vyskúšajú, aké je to spať ako bezdomovci
<< predchádzajúci článok
Štátny tajomník František Ružička si na pôde OSN prevzal ocenenie

Matečná ocenila najlepšieho zástupcu spomedzi národných plemien psov - diskusné fórum čitateľov