Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. marca 2019

Medzinárodní investori vítajú výsledok 1. kola prezidentských voliebNa snímke hlasovací lístok s prezidentskými kandidámi a knižky s pokynmi pre voľby prezidenta SR.Zdieľať
Na snímke hlasovací lístok s prezidentskými kandidámi a knižky s pokynmi pre voľby prezidenta SR. Foto: TASR Milan Drozd
Bratislava 17. marca (TASR) - Výsledok prvého kola prezidentských volieb je pre medzinárodných investorov dobrou správou. Do druhého kola sa totiž dostali kandidáti Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič, ktorí nespochybňujú ani nekritizujú členstvo Slovenska v medzinárodných štruktúrach, ako sú EÚ, NATO či eurozóna. V stanovisku to uviedol hlavný ekonóm CZECH FUND Lukáš Kovanda.


"Trhy to chápu tak, že doterajšie základné medzinárodno-politické a medzinárodno-ekonomické ukotvenie Slovenska zostane zachované, a tým aj ekonomická kontinuita. Nevzniká teda žiadna neistota ohľadom ďalšieho smerovania krajiny," povedal Kovanda.

Podľa jeho slov by trhy a medzinárodní investori spozorneli, ak by sa do druhého kola dostali Štefan Harabin alebo Marian Kotleba. "Prípadné víťazstvo či výraznejší úspech týchto kandidátov by signalizovali výrazne rastúcu polarizáciu slovenskej spoločnosti, a tak aj neistotu pre investorov," dodal Kovanda.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V troch okresoch Trnavského kraja bola účasť nad 50 percent
<< predchádzajúci článok
Z. Čaputová aj M. Šefčovič cítia volanie po zmene, obaja idú vyhrať

Medzinárodní investori vítajú výsledok 1. kola prezidentských volieb - diskusné fórum čitateľov