Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2023

Meteorológovia varujú pred poľadovicou aj snežením, pre viacero okresov sú vydané výstrahy druhého stupňaSlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou aj snežením. Pre viacero okresov severného Slovenska sú vydané ...Zdieľať
6565eb0304e03823640331 676x381 2.12.2023 (SITA.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou aj snežením. Pre viacero okresov severného Slovenska sú vydané výstrahy 2. stupňa.

Výstraha druhého stupňa


V sobotu do 18:00 je vydaná výstraha druhého stupňa pred poľadovicou pre okresy Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča a Spišská Nová Ves. Pre niekoľko ďalších okresov v Prešovskom kraji, okresy Rožňava a Gelnica v Košickom kraji, a tiež pre väčšinu okresov stredného Slovenska je v platnosti výstraha 1. stupňa.

Meteorológovia vystríhajú i pred snežením. Výstraha 1. stupňa sa týka severnej časti stredného i západného Slovenska, a tiež okresu Bratislava.

Snehové jazyky a záveje


Pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto a Námestovo je vydaná výstraha 2. stupňa. Výstrahy platia do soboty do 23:00, s výnimkou okresu Bratislava, kde je výstraha v platnosti do 19:00. Pre viacero severných okresov platí i výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách.

Pre sever stredného a západného Slovenska sú na sobotu vydané aj výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi prvého stupňa. V okresoch Poprad, Levoča, Kežmarok a Spišská Nová Ves a tiež na severozápade Slovenska platia do nedeľného dopoludnia, inde sú v platnosti do polnoci zo soboty na nedeľu.


Zdroj: SITA.sk - Meteorológovia varujú pred poľadovicou aj snežením, pre viacero okresov sú vydané výstrahy druhého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Šutaj Eštok podľa Sulíka nezvládol situáciu s migrantmi, dôkazom je predĺženie kontrol na hraniciach s Poľskom
<< predchádzajúci článok
Putin nariadil zvýšenie počtu vojakov v ozbrojených silách o 170-tisíc, dekrét vstúpil do platnosti okamžite