24. augusta 2006

MFK Ružomberok - CSKA Moskva 0:2

V odvetnom stretnutí 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2006/2007 podľahli hráči MŠK Ružomberok na domácej pôde ruskému majstrovi CSKA Moskva 0:2 (0:2). Keďže pred dvoma týždňami v Moskve ...

RUŽOMBEROK 23. augusta (WEBNOVINY) - V odvetnom stretnutí 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2006/2007 podľahli hráči MŠK Ružomberok na domácej pôde ruskému majstrovi CSKA Moskva 0:2 (0:2). Keďže pred dvoma týždňami v Moskve Ružomberok utrpel trojgólovú prehru, do hlavnej súťaže LM 2006/2007 postúpil ruský šampión. Zverenci trénera Františka Komňackého však vo futbalovej Európe ešte nekončia, pokračovať budú v Pohári UIEFA a meno súpera sa dozvedia v piatok, keď sa uskutoční žreb.

Už úvodné minúty naznačili, že postupový zázrak z pohľadu domácich sa v stredu večer v Ružomberku konať nebude. CSKA od začiatku tvrdila muziku na ihrisku aj v hľadisku. Prvý a v dvojzápase celkovo štvrtý gól strelili zverenci trénera Gazzajeva už v 4. min, keď Hajdúcha po vtipnej narážačke prekonal brazílsky mozog hostí Daniel Carvalho. Tento úspech prebudil vášne fanúšikov moskovského tímu, ktorí časť ihriska pred svojím sektorom zahádzali svetlicami a dymovnicami. Hlavný rozhodca Benquerenca z Portugalska zareagoval prerušením zápasu. Hráči odišli do šatní a hosťujúcich fanúšikov museli schladiť domáce bezpečnostné zložky prúdmi vody. Po ôsmich minútach sa pokračovalo a hostia naďalej dominovali. V 10. min trafil Vagner Love po skvelej prihrávke Carvalha do ľavej žrde. Vzápätí začalo pršať, no dážď pokoj na ružomberské kopačky nepriniesol. Domáci veľa kazili najmä v strede poľa a ich útok prakticky neexistoval. V 28. min predviedli hostia super akciu zakončenú druhým gólom. Krasič našiel centrom Carvalha, ten zasekol a poslal loptu Vagnerovi do šestnástky a ten sa vo výhodnej pozícii nemýlil - 0:2. Moskovčania sa definitívne upokojili a k slovu sa konečne dostala aj "Ruža". V 35. min vnikol nebezpečne do šestnástky CSKA Sapara, lopta sa dostala k Sedlákovi, ale jeho strelu zblokovala obrana hostí. Najväčšiu a vlastne aj jedinú ružomberskú šancu prvého polčasu spálil v nadstavenom čase obranca Pospíšil. Dostal sa k odrazenej lopte po rohu, no z hranice šestnástky namieril iba do priestoru, kde stál vracajúci sa Akinfejev. Na druhej strane sa potom ešte prezentoval peknou strelou, ktorá sa obtrela o ľavú žrď, ruský reprezentant Aldonin.

Po zmene strán tempo hry upadlo a najmä na hráčoch hostí bolo vidieť, že zápas už len dohrávajú. Domáci si po hodine hry vytvorili niekoľko šancí, ale hlavička a neskôr strela Nezmara v sieti ruského tímu neskončili. Veľkú šancu mal Žofčák, ktorý vyšprintoval z mŕtveho ofsajdu, no sám pred Akinfejevom zakončoval iba doňho. V 87. min zahodil striedajúci Babnič tutovku, keď z piatich metrov opäť trafil len do pripraveného brankára hostí. Hráči CSKA boli aj v odvete lepším tímom a s celkovým skóre 5:0 zaslúžene postúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov.