31. januára 2009

Mikuláš podľahol Skalici 1:4

Televízna predohrávka tretieho kola nadstavby od začiatku lepšie vychádzala Záhorákom. V šiestej minúte otvoril skóre Zálešák, jeho nevinné krížne polonahodenie-polostrela prekĺzlo do siete. ...

BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) - Televízna predohrávka tretieho kola nadstavby od začiatku lepšie vychádzala Záhorákom. V šiestej minúte otvoril skóre Zálešák, jeho nevinné krížne polonahodenie-polostrela prekĺzlo do siete. Mikulášania sa po dvoch cenných víťazstvách vo Zvolene a v Trenčíne doma akosi nevedeli dostať do tempa. V 16. minúte zle pri Pálffyho strele vykorčuľoval Falter, ale dobre ho zastúpil obranca Petran. V pokračujúcej útočnej akcii hostí sa najproduktívnejší hráč extraligy predsa len presadil (0:2). Skaličania jasne si vedomí náskoku kontrolovali priebeh hry aj v druhom dejstve. Na ľad sa dostala prílišná nervozita, z ktorej pramenili vylúčenia na obidvoch stranách a hra sa rozkúskovala. V 37. minúte Pálffy s Mikúšom zužitkovali presilovku, keď presne trafil druhý menovaný - 0:3. Liptáci začali záverečnú tretinu dvojnásobnou presilovkou piatich proti trom. Nedokázali ju využiť, ale vzápätí obranca Kumstát nekompromisne prestrelil Rybára. Mikulášania zacítili šancu na zvrat, tlačili sa do útoku, no nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. V závere im nevyšiel ani risk v podobe hry bez brankára, keď 27 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil prvú tohtosezónnu výhru Záhorákov nad Liptákmi po Pálffyho akcii Pašek - 1:4.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Kumstát - 6. Zálešák (T. Višňovský), 16. Pálffy (J. Mikúš, D. Pašek) 37. J. Mikúš (Pálffy), 60. D. Pašek (Pálffy)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Halaj, Richard Huna, Kumstát (všetci L. Mikuláš) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Gašparík, 1850 divákov