Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2020

Milan Lučanský končí vo funkcii prezidenta Policajného zboru SR."Nezmierim sa s politizáciou polície, preto ako prezident končím"Milan Lučanský končí vo funkcii prezidenta Policajného zboru SR. Oznámil to na sociálnej sieti Facebook. Ako dôvod uviedol fakt, že sa nechce zmieriť s politizáciou polície.Zdieľať
Milan Lučanský končí vo funkcii prezidenta Policajného zboru SR."Nezmierim sa s politizáciou polície, preto ako prezident končím"

Podľa vlastných slov nechce niesť zodpovednosť za to, že vedenie ministerstva vnútra politizuje políciu. „Je to veľký krok späť,“ napísal s tým, že zvážil všetky možnosti, ktoré mu zákon ponúka a premyslel si svoj krok zo všetkých strán.

Rozdielne názory s ministrom

Napriek silnej podpore okolia, kolegov, rodiny, priateľov už nechce ďalej spolupracovať so súčasným vedením ministerstva vnútra. „Nemám ich dôveru a oni zase nemajú tu moju,“ uviedol.

Spolupráca musí byť podľa Lučanského založená na vzájomnom rešpekte. „Uznávam, že vnímam Romana Mikulca ako korektného človeka, ale neuznávam ho ako ministra vnútra,“ píše ďalej v statuse Lučanský s tým, že ich pohľady na ďalší chod polície sú rozdielne a odlišné sú aj názory na viacero tém.

Matematika nepustí a koalícia má väčšinu

Lučanský podľa vlastných slov nechce niesť zodpovednosť za začínajúci úpadok dobre vybudovaného policajného zboru, ktorý nedokáže ovplyvniť, pretože už teraz mu vedenie ministerstva siahlo na právomoci prezidenta. „Nikdy sa nezmierim s politizáciou policajného prezidenta, nech už si pod tým vládna koalícia predstavuje čokoľvek,“ doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Keďže matematika nepustí a koaličný štvorlístok má trojpätinovú väčšinu, končiaci policajný prezident odmietol možnosť, aby sa jeho odvolanie z funkcie riešilo na pôde parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. „Nemám chuť trýzniť verejnosť dennodennými hádkami a hádzaním špiny, o ktoré by sa teatrálne vládni predstavitelia postarali,“ ozrejmil.

Na záver poďakoval všetkým kolegom, každému policajtovi a priaznivcom za roky spolupráce. „Po tridsiatich rokoch v policajnom zbore som sa rozhodol požiadať o uvoľnenie zo služobného pomeru k 31. augustu 2020,“ dodal na záver.

Lučanský je vo funkcii šéfa polície od júna 2018, vymenovala ho bývalá ministerka vnútra Denisa Saková. V roku 2019 následne Lučanský uspel vo výberovom konaní na post šéfa polície podľa novoprijatého zákona.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 M. Lučanský: Nie som predĺžená ruka Roberta Kaliňáka (31. 5. 2018)
 Video: Ministerka vnútra Saková predstavila nové vedenie polície, je známy nástupca Gašpara (30. 5. 2018)
 Reakcie na vymenovanie nového prezidenta policajného zboru (30. 5. 2018)nasledujúci článok >>
Protimonopolný úrad si posvietil na viaceré firmy, má obavy z príprav tajnej dohody
<< predchádzajúci článok
Tlačivo na pandemické ošetrovné za jún sa zmenilo, upozorňuje Sociálna poisťovňa

Milan Lučanský končí vo funkcii prezidenta Policajného zboru SR."Nezmierim sa s politizáciou polície, preto ako prezident končím" - diskusné fórum čitateľov