Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. januára 2021

Minister zdravotníctva Krajčí povedal, že sa nám nedarí krivku zlomiť ani po 15 dňoch od prísnejších opatrení.Z okresov sú na tom najhoršie Zlaté Moravce. Nasledujú Nitra, Piešťany, Košice-okolie a Považská Bystrica.Zdieľať
Minister zdravotníctva Krajčí povedal, že sa nám nedarí krivku zlomiť ani po 15 dňoch od prísnejších opatrení.

 

Situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu sa na Slovensku mierne zlepšuje, no denne stále ochoreniu COVID-19 podľahne asi 90 ľudí. Pozitivita PCR testov a aj antigénových testov poklesla. Reprodukčné číslo je na úrovni 1. Hospitalizácie nerastú tak prudko a 0,92 percenta populácie Slovenska je zaočkovanej proti novému koronavírusu. Na tlačovej konferencii to v piatok povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) s tým, že aktuálne je na tom najhoršie okres Zlaté Moravce.

Zo susedných krajín je na tom stále najhoršie Česko. Mierne lepšia situácia ako na Slovensku je v Poľsku, Rakúsku, Maďarsku aj na Ukrajine.

Rezort zdravotníctva prehodnotil vakcinačnú stratégiu


Rezort zdravotníctva zároveň prehodnotil vakcinačnú stratégiu. Od pondelka (18. 1.) sa začnú očkovať seniori v domovoch sociálnych služieb. Pomôcť pri tom majú mobilné očkovacie jednotky. Po nich majú očkovať seniorov nad 75 rokov a chronicky chorých ľudí nad 65 rokov. Osoby z kritickej infraštruktúry sa presunú na zoznamy náhradníkov. Na očkovanie sa dostanú vtedy, ak zostanú nevyužité vakcíny alebo ak sa niekto na očkovanie nedostaví.

Krajčí očakáva, že situáciu na Slovensku by "skokovo" zlepšilo celoplošné testovanie. Zároveň uviedol, že spoločnosť Pfizer dodá menej vakcín proti novému koronavírusu do celej Európskej únie.

V nemocniciach je viac pacientov ako minulý týždeň – je ich 3273. Hospitalizácie preto nerastú tak prudko ako minulé týždne. Na umelej pľúcnej ventilácii je 279 ľudí. Denne umiera okolo 90 pacientov na covid-19.
Rýchlosť šírenia – reprodukčné číslo je na úrovni jeden. Ide teda o stabilizovaný stav. Minister by pri týchto opatreniach očakával nižšie číslo.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sulík: Riešenie pandemickej situácie sa blíži k rozumnému kompromisu (15. 1. 2021)
 Minister zdravotníctva Marek Krajčí povedal, že dokážeme denne testovať 100-tisíc ľudí, ale aj tak nemáme infekciu pod kontrolou. (15. 1. 2021)
 Remišová: Návrh testovať deti, aby mohli ísť von, je neprijateľný (15. 1. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo vyše 100 úmrtí a takmer 3-tisíc vyliečených (15. 1. 2021)
 V Rakúsku schválil novelu zákona, ktorá umožňuje vstup na kultúrne a športové podujatia, nemocníc a hotelov s negatívnym výsledkom testu (15. 1. 2021)
 Matematik: Prísnejší lockdown zaberá, menej prísny nie (14. 1. 2021)
 Premiér by nemal urážať starostov a primátorov, ZMOS odmieta byť podriadený centrálnej vláde (14. 1. 2021)
 Ľuďom, ktorí prekonali covid-19, vydrží imunita voči ochoreniu najmenej päť mesiacov, tvrdí britská štúdia. (14. 1. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 97 obetí, 3373 vyliečených a PCR testy odhalili takmer 3-tisíc nakazených (14. 1. 2021)
 SaS nepodporí povinné testovanie u veľkých zamestnávateľov nad 500 zamestnancov. (14. 1. 2021)nasledujúci článok >>
Žiaci a študenti sú doma už pridlho, Remišová im nechce zakazovať aj vychádzky do prírody
<< predchádzajúci článok
Fico žiada vyvodenie zodpovednosti voči sudkyni, ktorá dala uväzniť Lučanského

Minister zdravotníctva Krajčí povedal, že sa nám nedarí krivku zlomiť ani po 15 dňoch od prísnejších opatrení. - diskusné fórum čitateľov