Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. septembra 2021

Mintálová si v K1 vybojovala siedme miesto, v mužskom finále Slováci chýbaliSlovenská kajakárka Eliška Mintálová obsadila v nedeľňajšom finále K1 na finálových pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome vo ...Zdieľať
09 676x448 11.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská kajakárka Eliška Mintálová obsadila v nedeľňajšom finále K1 na finálových pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome vo francúzskom Pau konečné 7. miesto.


Oproti semifinále si pohoršila o tri priečky, keď doplatila na šesť trestných sekúnd z hornej časti trate. Do cieľa prišla v čase 115,35 s, jej manko na víťaznú Austrálčanku Jessicu Foxovú bolo 8,61 s.

Práve spomenutá Foxová so ziskom 290 bodov triumfovala v celkovom hodnotení tohtosezónnej edície Svetového pohára. Mintálová skončila v sezónnom poradí na 8. mieste, keď nazbierala 179 bodov.

Stanovská nepostúpila z kvalifikácie


Ďalšia slovenská reprezentantka v K1 Jana Dukátová obsadila v nedeľňajšom dopoludňajšom semifinále až 24. pozíciu so stratou 12,49 s, keď sa nevyhla dotykom na druhej a štvrtej bránke. V celkovom hodnotení SP sa umiestnila na 18. poste so 107 bodmi.

Tretia Slovenka v "kájednotke" Soňa Stanovská, ktorá v Pau nepostúpila z kvalifikácie, skončila v sezónnom hodnotení na 33. mieste so 45 bodmi.

Slováci v mužskom finále chýbali


Mužské finále nedeľňajšej K1 bolo napokon bez slovenského zastúpenia. Strieborný kajakár z OH 2020 v Tokiu Jakub Grigar napriek čistej jazde skončil v semifinále na 28. mieste s mankom 8,43 s a prišiel tak o teoretickú šancu na celkové víťazstvo vo Svetovom pohári, na ktoré ešte mohol zaútočiť.

Martin Halčin si v semifinále počínal o niečo lepšie, no ani on sa nevošiel do elitnej finálovej desiatky a skončil sedemnásty.

Triumf v Pau i vo Svetovom pohári so súhrnným ziskom 263 bodov nakoniec pre seba ukoristil Čech Vít Přindiš. Grigar skončil v celkovej klasifikácii ôsmy (161 bodov), Halčin sa umiestnil na 22. priečke (99) a Adama Gonšenicu klasifikovali na 54. pozícii (18).


Zdroj: Webnoviny.sk - Mintálová si v K1 vybojovala siedme miesto, v mužskom finále Slováci chýbali © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hráč Manchestru City čelí obvineniam zo znásilnenia a napadnutia, vo väzbe bude až do súdneho pojednávania
<< predchádzajúci článok
Djokovič má kalendárny Grand Slam na dosah, vo finále US Open musí poraziť Medvedeva (video)

Mintálová si v K1 vybojovala siedme miesto, v mužskom finále Slováci chýbali - diskusné fórum čitateľov