Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

09. novembra 2020

Mladí chlapci zoťali sekerou najmenej šestnásť stromov, prichytili ich priamo pri čineVyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný zločin krádeže na dvoch chlapcov z Lomničky vo veku 14 a 15 ...Zdieľať
9.11.2020  -

 

 

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný zločin krádeže na dvoch chlapcov z Lomničky vo veku 14 a 15 rokov.

 

Mladí chlapci vyrúbali šestnásť stromov

 

„Obvinení v sobotu popoludní spoločne s ďalšími štyrmi maloletými chlapcami (9,10,10 a 13 rokov z Lomničky) vnikli do areálu jednej z firiem medzi obcami Lomnička a Podolínec. Chlapci preliezli dva a pol metra vysoký plot a v priestoroch firmy sekerou vyrúbali najmenej 16 stromov. Z nich desať spoločne premiestnili cez oplotenie mimo areál a ďalších šesť už bolo pripravených na preloženie," informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

 

Chlapcov prichytili priamo pri čine

 

Pri tomto konaní boli mladíci prichytení osobou, ktorá im v pokračovaní konania zabránila. Dvaja obvinení sú stíhaní na slobode, mladší z dôvodu veku nie sú za toto konanie zákonom postihnuteľní.

 

„Pri tomto závažnom zločine v núdzovom stave, zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Vzhľadom na vek obvinených im hrozí polovičná trestná sadzba,“ dodala Ligdayová.
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladí chlapci zoťali sekerou najmenej šestnásť stromov, prichytili ich priamo pri čine © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kiska: O tajných poradách pod vedením Norberta B. som vedel
<< predchádzajúci článok
Nemecko zaradilo Slovensko medzi rizikové krajiny, cestujúci musia rátať s povinnou karanténou

Mladí chlapci zoťali sekerou najmenej šestnásť stromov, prichytili ich priamo pri čine - diskusné fórum čitateľov