Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2011

Mladič nemá nič spoločné s masakrou v SrebreniciZadržaný bosnianskosrbský generál Ratko Mladič trvá na tom, že s masakrou v ...Zdieľať
srbi po 15 rokoch zatkli generala mladi Novinové titulky oznamujú o zatknutí vojnového zločinca a srbského generála Ratka Mladiča po 15 rokoch. Foto: SITA/AP BELEHRAD 29. mája (WEBNOVINY) - Zadržaný bosnianskosrbský generál Ratko Mladič trvá na tom, že s masakrou v Srebrenici z roku 1995 nemá nič spoločné. Novinárom to v nedeľu povedal jeho syn Darko, podľa ktorého Mladič nedal rozkaz na vyvraždenie 8000 moslimských mužov a chlapcov. Darko Mladič tvrdí, že jeho otec zachránil množstvo žien a detí, keďže podľa rozkazov mal najprv evakuovať zranených a slabších, až potom vojakov. "Čokoľvek sa udialo za jeho chrbtom, on s tým nemá nič spoločné," zdôraznil Darko.


Mladiča, ktorého po 15 rokoch zadržali vo štvrtok srbské bezpečnostné sily, obvinil Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu (ICTY) z genocídy a vojnových zločinov. Tých sa mal dopustiť riadením masakry v Srebrenici, pri ktorej jeho bosnianskosrbské jednotky vyvraždili 8 000 ľudí, ako aj pri obliehaní Sarajeva počas bosnianskej vojny v rokoch 1992 až 1995.

Mladiča vydá Srbsko do Haagu v pondelok alebo v utorok. Súd už rozhodol, že generálov zdravotný stav umožňuje jeho prevoz. Mladič údajne trpí viacerými zdravotnými problémami.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Mladičovom rodisku protestujú tisíce bývalých vojakov
<< predchádzajúci článok
Skupina Dexia nevyplatí dividendy za rok 2011

Mladič nemá nič spoločné s masakrou v Srebrenici - diskusné fórum čitateľov