Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. marca 2023

Modernizácia systému primeraného minimálneho príjmu? Europoslanci prijali uznesenie a chcú riešiť krízuaktualizované 16. marca 2023, 10:36 Poslanci Európskeho parlamentu (EP) chcú riešiť súčasnú ...Zdieľať
eu 676x451 16.3.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 16. marca 2023, 10:36


Poslanci Európskeho parlamentu (EP) chcú riešiť súčasnú krízu vysokých nákladov prostredníctvom nového zákona na modernizáciu a posilnenie vnútroštátnych systémov minimálneho príjmu v krajinách Európskej únie (EÚ). EP o tom informuje prostredníctvom svojej webstránky.

V stredu plénum prijalo uznesenie, podľa ktorého by smernica EÚ o primeranom minimálnom príjme zvýšila dostupnosť a účinnosť tohto systému. Viedla by tiež k tomu, že ľudia, ktorí sú v súčasnosti mimo trhu práce, by sa doň začlenili.

Krajiny EÚ by mali pravidelne hodnotiť svoje vnútroštátne systémy a v prípade potreby ich aktualizovať, pričom by mali zabezpečiť primeranú úroveň podpory, ktorá odráža vnútroštátnu prahovú hodnotu rizika chudoby (AROPE), s cieľom vytvoriť záchrannú sociálnu sieť zaručujúcu minimálnu životnú úroveň.

Europoslanci chcú tiež zvýšiť informovanosť o týchto systémoch a zlepšiť ich dostupnosť, najmä pre znevýhodnené skupiny, ako sú ľudia bez domova. Navrhujú opatrenia na riešenie rozsiahlych problémov v krajinách EÚ, ako je nedostatočné využívanie týchto systémov a digitálna priepasť.

Uznesenie prijali 336 hlasmi za, pričom 174 poslancov bolo proti a 121 sa zdržalo hlasovania.


Zdroj: SITA.sk - Modernizácia systému primeraného minimálneho príjmu? Europoslanci prijali uznesenie a chcú riešiť krízu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nákupmi v BILLA ušetríte na čerpacích staniciach OMV
<< predchádzajúci článok
Hamran by nemal zasahovať do neskončených trestných konaní týkajúcich sa obvinených vyšetrovateľov NAKA, tvrdí prokuratúra