Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

03. októbra 2021

Modrý mak má skvelé liečivé účinky!Mak má mimoriadne vysoký obsah vápnika, ktorý je skvelý predovšetkým pre kosti a kĺby.Zdieľať
Modrý mak má skvelé liečivé účinky!

Jeho konzumácia ale chráni aj pred kardiovaskulárnymi chorobami, okrem toho podporuje aj nervový systém a zlepšuje pamäť, pôsobí protistresovo a využiť ho môžete aj ako prevenciu proti zubnému kazu. Jeho využitie je teda skutočne široké.

Vyberajte starostlivo!

 Okrem toho potravinárskeho je to aj mak technický, ktorý obsahuje vyšší podiel ópiových alkaloidov, ktoré môžu mať na naše zdravie neblahý vplyv.

Ten správny mak má krásne modrú farbu a sladkastú chuť, ten technický môže byť žltkastý či hrdzavý a vyznačuje sa horkou chuťou. Od toho teda dajte ruky radšej rýchlo preč.

Vyrobte si makové mlieko

Mak obsahuje veľké množstvo živín, ktoré naše telo potrebuje. Pokiaľ si z neho vyrobíte chutné mlieko, môžete ho konzumovať každý deň. Nič na tom nie je, stačí len 1 hrnček maku zaliať 4 hrnčekmi vody a nechať cez noc namočené.

Druhý deň všetko rozmixujte, môžete dosladiť, avšak nie cukrom, vyberte med alebo javorový sirup. Potom preceďte a skvelé smotanové mlieko, ktoré má vyšší obsah vápnika než to kravské, je na svete.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klasický tanec sa podarilo prepojiť ľudovým, v SND malo premiéru predstavenie Balet & SĽUK
<< predchádzajúci článok
Európsko-japonská vesmírna sonda BepiColombo vyhotovila snímky Merkúru