Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. decembra 2015

Morricone s Tarantinom predstavili soundtrack k filmuEnnio Morricone spoločne s Quentinom Tarantinom po prvýkrát predstavili soundtrack k filmu The Hateful EightZdieľať
Ennio Morricone spoločne s Quentinom Tarantinom po prvýkrát predstavili soundtrack k filmu The Hateful Eight Foto: JVS Group
 
Bratislava 14. decembra (OTS) - Nový film Quentina Tarantina The Hateful Eight spolu s hudbou, ktorú k filmu zložil Ennio Morricone je zaradený medzi najočakávanejšie filmy nasledujúceho roka. Maestro spolu s režisérom sa opäť zišli na špeciálnej akcii v Abbey Road Studios.


Tarantino spolu s hercami Kurtom Russellom a Waltonom Gogginsom sledovali, ako Morricone diriguje Český národný symfonický orchester a priamo vytvára nahrávku hudby k filmu The Hateful Eight, nahrávku na vinylovú platňu. Ako darček pre fanúšikov, tí, ktorí si zakúpia album v predpredaji budú mať šancu získať jednu z týchto ručne podpísaných vinylových platní.

Len niekoľko hodín po nahrávaní bola Morriconeho skladba k filmu The Hateful Eight nominovaná na Zlatý glóbus v jednej z kategórii.
 
Ennio Morricone spoločne s Quentinom Tarantinom po prvýkrát predstavili soundtrack k filmu The Hateful Eight Foto: JVS Group
 

Kým Tarantino je celoživotný fanúšik Morriconeho práce a použil jeho hudbu vo svojich posledných piatich filmoch, tento typ spolupráce vznikol historicky po prvýkrát. Morriconeho hudba bola zaznamenaná na vinyl špeciálne pre najnovší z Tarantinových filmov. Je to tiež prvýkrát, kedy Morricone po viac ako 40 rokov zabodoval s hudbou k westernu, od vydania Dobrý, zlý, a škaredý.

Film Quentina Tarantina The Hateful Eight ponúka originálne skladby od Ennio Morriconeho a bude predstavený po celom svete prostredníctvom Decca Records 18. decembra 2015. The Hateful Eight bude mať špeciálnu predpremiéru výhradne v nádhernej Ultra Panavision a širokej verejnosti bude predstavený v januári 2016.
 

The Hateful Eight, šesť, osem alebo dvanásť rokov po občianskej vojne sa dostavník rúti cez zimnú krajinu Wyomingu. Cestujúci, lovec odmien John Ruth (Kurt Russell) a jeho zajatkyňa Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh) smerujú do mesta, kde Ruth, známy v týchto častiach ako "The Hangman," plánuje Domergue odovzdať do rúk spravodlivosti. Pozdĺž cesty stretávajú dvoch cudzincov: Majora Marquisa Warrena (Samuelom L. Jacksonom) – černocha, bývalého vojaka únie, z ktorého sa stal neslávny lovec odmien a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), odpadlíka, ktorý tvrdí, že je novým mestským šerifom. Počas fujavice strácajú cestu a všetci štyria, Ruth, Domergue, Warren a Mannix sú nútení nájsť útočisko v podniku u Minnie, pretože dostavník zastavil v horskom priesmyku. Keď však dorazia k Minnie, uvítaní nie sú majiteľkou, ale štyrmi neznámymi tvárami. Bobom (Demian Bichir), ktorý sa stará o podnik, zatiaľ čo je Minnie na návšteve u svojej matky, Oswaldom Mobrayom (Tim Roth), katom z červenej skaly, Joeom Gagom (Michael Madsen) a generálom Sanfordom Smithersom (Bruce Dern). Ako búrka naberá na sile, našich osem cestujúcich zisťuje, že nie všetci sa dokážu dostať na miesto určenia...

Napísané a režírované oscarovým držiteľom Quentinom Tarantinom, The Hateful Eight v produkcii Richard N. Gladstein, Stacey Sher, a Shannon McIntosh. Výkonnými producentmi sú Georgia Kacandes, Harvey Weinstein a Bob Weinstein.

Ak chcete sledovať oficiálny trailer k filmu, kliknite TU:
www.thehatefuleightsoundtrack.comZdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tarantina nahnevalo zverejnenie scenára, film odložil (22. 1. 2014)
 Quentin Tarantino oslavuje päťdesiatku (27. 3. 2013)
 Quentin Tarantino predstavil soundtrack filmu Divoký Django (30. 11. 2012)
 Quentin Tarantino chce nakrútiť western (16. 2. 2010)
 Tarantinov najnovší film Nehanební bastardi štartuje v kinách už tento štvrtok (24. 8. 2009)
 Režisér Tarantino dokončil scenár k novému filmu (24. 6. 2008)nasledujúci článok >>
Schválili novú posádku pre ISS, štart je naplánovaný na 15. decembra
<< predchádzajúci článok
Genitálne bradavice ľudia podceňujú, liečba patrí do rúk lekára

Morricone s Tarantinom predstavili soundtrack k filmu - diskusné fórum čitateľov