Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. septembra 2023

Moskva obvinila USA a NATO pri pomoci útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotilyRusko obvinilo západných spojencov Ukrajiny z pomoci pri plánovaní a vedení minulotýždňového raketového útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily na anektovanom polostrove Kryme. Referuje o tom web ...Zdieľať
russia_putin_87363 676x451 27.9.2023 (SITA.sk) - Rusko obvinilo západných spojencov Ukrajiny z pomoci pri plánovaní a vedení minulotýždňového raketového útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily na anektovanom polostrove Kryme. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Niet pochýb o tom, že útok bol vopred naplánovaný s použitím západných spravodajských prostriedkov, satelitných prostriedkov NATO a prieskumných lietadiel a bol vykonaný na radu amerických a britských bezpečnostných agentúr a v úzkej koordinácii s nimi,“ povedala na brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

Moskva tvrdí, že spojenci USA a NATO sa aktívne podieľajú na konflikte dodávaním zbraní, zdieľaním spravodajských informácií a pomocou pri plánovaní útokov na ruské zariadenia na Ukrajine.


Toto obvinenie nasleduje po tom, ako sa objavili videozáznamy naznačujúce, že veliteľ ruskej Čiernomorskej flotily admirál Viktor Sokolov je stále nažive, čo je v rozpore so skoršími tvrdeniami Ukrajiny, že bol medzi 34 dôstojníkmi zabitými pri minulotýždňovom útoku.


Zdroj: SITA.sk - Moskva obvinila USA a NATO pri pomoci útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Doneckej oblasti prišlo z Bieloruska zhruba 500 wagnerovcov, bojovníci údajne nepredstavujú hrozbu
<< predchádzajúci článok
Obnovenú Michalskú vežu sprístupnili verejnosti, pribudla aj digitálna vrstva výstavy (foto)