Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2018

Most-Híd chce okrúhly stôl o eurointegrácii a o účasti v eurovoľbách



Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár.



Zdieľať
Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 18. mája (TASR) - Most-Híd plánuje zorganizovať okrúhly stôl, na ktorom chce hovoriť o väčšej európskej integrácii a o tom, ako zvýšiť účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu. Mieni hľadať prieniky v postojoch. Predseda strany Béla Bugár osloví listom všetky relevantné demokratické politické strany. Oznámila to poslankyňa Národnej rady SR za Most-Híd a predsedníčka parlamentného zahraničného výboru Katarína Cséfalvayová.


"Most-Híd, ako strana, ktorá má jasne proeurópske hodnoty, považuje tieto témy za priority a chce hľadať priestor a poskytnúť platformu pre takúto diskusiu. Preto sme sa rozhodli, že predseda Béla Bugár listom osloví všetky relevantné politické strany a pozve ich na diskusiu pri okrúhlom stole," povedala na tlačovej konferencii v parlamente Cséfalvayová.

Za okrúhlym stolom by strany mali hľadať najmenšieho spoločného menovateľa ich názorov na budúcnosti Európskej únie, užšiu integráciu a na úlohu Slovenska v únii. "Bolo by vhodné nadviazať na deklaráciu troch najvyšších ústavných činiteľov z jesene minulého roka a prijať vyhlásenie v podobnom duchu aj zo strany politických strán," doplnila Cséfalvayová.

Slovensko je podľa poslankyne čitateľný a spoľahlivý partner a hľadanie spoločného menovateľa by mohlo čitateľnosti a spoľahlivosti ešte pomôcť. "Je to dôležité aj pre Slovensko. Sme malý štát, ale jednotná reprezentácia a konzistentné postoje nám pomôžu posilniť naše postavenie spoľahlivého, vypočítateľného, konzistentného partnera," vysvetlila Cséfalvayová.

To podľa nej posilní silu hlasu Slovenska pri spoločnom európskom stole a v Európskom parlamente. V prípade europarlamentu zdôrazňuje Cséfalvayová potrebu zvýšiť volebnú účasť v eurovoľbách. Aj o tom by mali strany hovoriť. Návrhy na zvýšenie považuje za legitímne a je otvorená debate. Zvýšenie volebnej účasti súvisí podľa poslankyne aj so zvýšením záujmu občanov o Európsku úniu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Žilinskí poslanci rozhodnú o odpredaji limuzín i založení nadácie
<< predchádzajúci článok
Košičania zabodovali na súťaži s produktom na zníženie nehodovosti

Most-Híd chce okrúhly stôl o eurointegrácii a o účasti v eurovoľbách - diskusné fórum čitateľov