Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

18. mája 2018

Žilinskí poslanci rozhodnú o odpredaji limuzín i založení nadácieilustračná snímka.Zdieľať
ilustračná snímka. Foto: TASR/Vladimír Benko/MV SR
Žilina 18. mája (TASR) – Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) budú na pondelkovom (21.5.) zasadnutí v Žiline rozhodovať aj o odpredaji luxusných áut po predchádzajúcom vedení, založení Nadácie ŽSK pre podporu rodiny či úprave rozpočtu. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.


Doplnila, že zastupiteľstvo ŽSK sa bude zaoberať odpredajom dvoch luxusných vozidiel značky Audi A8 na podnet predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej. "Využívanie limuzín považuje za zbytočný luxus, ktorý je navyše veľmi nákladný na údržbu, aj na spotrebu. ŽSK má namiesto toho záujem zakúpiť iné vozidlo strednej triedy. Na odpredaj áut v prípade schválenia poslancami krajského zastupiteľstva bude vypísaná obchodná verejná súťaž, kde vyhráva najvyššia ponúknutá kúpna cena," uviedla Remencová.

Založením Nadácie ŽSK pre podporu rodiny chce podľa nej samosprávny kraj pomáhať jednotlivcom a rodinám v sociálnej, ekonomickej a existenciálnej núdzi. "Nadácia bude poskytovať pomoc ľuďom, ktorých postretne živelná pohroma alebo závažné ochorenie člena rodiny, kedy je zmenšená pracovná schopnosť, a tým aj obmedzený príjem pre rodinu. Rovnako bude podporovať aj dobrovoľnícke aktivity v kraji a podá pomocnú ruku talentovaným deťom zo sociálne slabších podmienok," dodala hovorkyňa ŽSK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peter Pellegrini: EÚ musí byť jednotná a držať krok
<< predchádzajúci článok
Most-Híd chce okrúhly stôl o eurointegrácii a o účasti v eurovoľbách

Žilinskí poslanci rozhodnú o odpredaji limuzín i založení nadácie - diskusné fórum čitateľov