24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2016

08. mája 2016

MS 2016 v hokeji: Slovensko - Francúzsko 5:1

Slovenská hokejová reprezentácia má po dvoch odohratých zápasoch na konte plný počet bodov.

Slovenská hokejová reprezentácia má po dvoch odohratých zápasoch na konte plný počet bodov. Priebežný výsledok druhého zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie na svetovom šampionáte v Rusku.

PETROHRAD 8. mája  - Slováci vo svojom druhom zápase na 80. majstrovstvách sveta zvíťazili nad Francúzmi 5:1. Najlepšími hráčmi duelu boli Damien Raux a Július Hudáček.

Skóre stretnutia základnej B-skupiny v petrohradskom Športovom paláci Jubilejnyj otvoril už v 69. sekunde Francúz Jordann Perret po rýchlom brejku, na 1:1 vyrovnal v 4. min delovkou od modrej čiary kapitán slovenského výberu Andrej Sekera. Druhý gól Slovákov pridal v 14. min Dominik Graňák. V druhej tretine zvýšili náskok slovenského tímu Martin Bakoš a Libor Hudáček. Gólovú bodku zápasu dal Christián Jaroš 125 sekúnd pred koncom.

Zverenci trénera Zdena Cígera tak majú po dvoch zápasoch na konte plný počet bodov, pretože v sobotu zvíťazili aj nad Maďarmi (4:1). Kormidelník slovenskej hokejovej reprezentácie urobil oproti tomuto zápasu iba jednu zmenu v zostave, a to na brankárskom poste - Branislava Konráda nahradil Július Hudáček.

Dominik Graňák v 160. reprezentačnom zápase zaznamenal desiaty presný zásah, pre Andreja Sekeru to bol siedmy gól v národnom tíme, Martin Bakoš strelil piaty reprezentačný gól, Libor Hudáček trinásty zásah v najcennejšom drese a Christián Jaroš premiérový.

ubilejný stý štart v reprezentácii v nedeľu zaznamenal obranca Michal Sersen. V 26. vzájomnom súboji sa zrodil devätnásty triumf Slovákov, Francúzi vyhrali štyrikrát a tri súboje sa skončili nerozhodne. V pondelok má slovenský tím voľno, v utorok 10. mája o 15.15 h SELČ nastúpi proti výberu Nemecka.

Majstrovstvá sveta v hokeji B-skupina (Petrohrad)

Francúzsko - Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

01:09 - 1:0 J. Perret (G. Beron)

03:55 - 1:1 A. Sekera (L. Hudáček, M. Viedenský)

13:55 - 1:2 D. Graňák (V. Dravecký, P. Lušnák)

34:52 - 1:3 M. Bakoš (A. Meszároš, M. Sersen) - presilová hra

35:40 - 1:4 L. Hudáček (T. Jurčo, M. Viedenský)

57:55 - 1:5 Ch. Jaroš (M. Viedenský, T. Jurčo)

Vylúčenia:
05:44 Teddy Trabichet - 2 min. (narazenie)
12:27 Laurent Meunier - 2 min. (držanie hokejky)
13:24 Marko Daňo - 2 min. (nedovolené bránenie)
20:00 Christián Jaroš - 2 min. (hrubosť)
20:00 Valentin Claireaux - 2 min. (hrubosť)
22:15 Dominik Graňák - 2 min. (držanie)
26:49 Christián Jaroš - 2 min. (nedovolené bránenie)
27:17 Julien Desrosiers - 2 min. (podrazenie)
33:48 Teddy Da Costa - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
55:34 Christián Jaroš - 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 25:22, vylúčenia: 5:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Björk (Švéd.), Gebei (Maď.) - Lazarev (Rus.), Ritter (USA)

Francúzsko: Huet (41. Hardy) - Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Raux, Janil, Dieude Fauvel - D. Fleury, Bellemare, Desrosiers - Y. Treille, Meunier, Perret - S. Treille, Bertrand, Bozon - T. Da Costa Ritz, Lamperier - Claireaux
Slovensko: J. Hudáček - Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Švarný, Jaroš - M. Bakoš, Réway, Daňo - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus - T. Hrnka, A. Šťastný, LušňákZostavy:
Francúzsko: Huet - Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Raux, Janil, Dieude Fauvel - D. Fleury, Bellemare, Desrosiers - Y. Treille, Meunier, Perret - S. Treille, Bertrand, Bozon - T. Da Costa Ritz, Lamperier - Claireaux

60:00Zápas sa skončil. Slováci vyhrali jasne 5:1. Po víkende máme v tabuľke B- skupiny po dvoch výhrach šesť bodov. V pondelok máme deň voľna. V utorok nastúpime proti reprezentácii Nemacka, ktorý vám prinesiem opäť ONLINE

57:55Slovensko dalo GÓL. Vylúčený Jaroš nakorčuľoval na ľadovú plochu a prekonal francúzskeho gólmana.

57:35Hrá sa v plnom počte

57:00Vyhraté buly a Bakoš vyhadzuje puk

56:35Zatiaľ sa im to príliš nedarí. Slováci majú minúty oslabovky za sebou a vyhadzujú puk

55:50Francúzi majú šancu ešte niečo spraviť s výsledkom

55:35Francúzsko bude hrať presilovku. Do tretice si sadá na trestnú lavicu JAROŠ

55:00Hrá sa záverečná päťminútovka riadneho hracieho času

53:00Náš tím už má nahraté. Má trojgólový náskok. Hrať musia naši súperi. To je voda na mlyn našim rýchlonohým hokejistom

51:50Hrá sa slušne. V tretej tretine rozhodcovia nevylučovali

50:25Naši sú pri streleckej chuti. Prekorčuľovávajú Francúzov a poľahky sa dostávajú pred Hardyho. Po Bakošovi sa do šance dostal aj Dravecký

48:06Francúzi sa dostali jednou prihrávkou cez stredné pásmo a vytvorili si najväčšiu gólovú šancu v záverečnej tretine. Július Hudáček sa ale nedal prekvapiť

46:15Ďalšia šanca nášho tímu. Mal ju štvrtý útok. Hrnkova bojovnosť. Šťastného prihrávka. Lušňák ale Hardyho neprekonal

44:41Obrovská šanca Libora Hudáčeka. Z ľavej strany vyskúšal pozornosť nového muža vo francúzskej bráne

44:00Hrá sa dlho bez prerušenia. Oba tímy cítia ešte gólovú šancu

41:00Slovenskí fanúšikovia skandujú My chceme gól. Pridáme ešte dáky.

40:30Stálo by za to, vyskúšať strelu na Hardyho

40:20Do prvej formácie sa posunul Libor Hudáček

40:15Do zápasu už nezasiahne ani Marko Daňo. Podľa RTVS má natiahnuté slabiny

40:05Nastala zmena vo francúzskej bráne. Hueta vystriedal Hardy

40:01Začala sa záverečná tretina

40:00Skončila sa druhá dvadsaťminútovka. Slováci ju vyhrali 2:0. Strelecky sa prebudili aj naši útočníci. Tretí gól nášho tímu strelil Bakoš z majstrovského Liberca. O 48 sekúnd ukázal svoju šikovnosť Libor Hudáček a navýšil na 4:1. Zápas máme dobre rozbehnutý. Chalani držíme palce v záverečnej tretine.

38:40Puk na hokejkách majú Francúzi. Snažia ešte dačo vymyslieť a streliť gól do šatne

38:00Hrajú sa posledné dve minúty druhej tretiny

35:40Po 48 sekundách pridávame štvrtý gól. Zaskvel sa LIBOR HUDÁČEK

34:52Vypočuté. Slovensko dalo prvý gól z presilovky. Prvý gól na šampionáte strelil BAKOŠ

33:55Naši fanúšikovia poháňajú hokejistov. Skandujú My chceme gól

33:48hráme presilovku. Za úder do tváre Juča odchádza sa schladiť da COSTA

32:27Obrovská šanca Francúza Bozona. Objavil sa sám pred Julom Hudáčkon. Bránu našťastie míňa

31:10V zápätí sa dostali do šance aj Slováci. Skóre sa nemení

31:00Desrosiers nahráva spoluhráčovi Hudáček hasí.

30:00Za nami je polovica riadneho času. Skóre sa nemenilo. Slováci vedú 2:1

29:17Nič vážne sa neudialo v hre 4 na 4 ani v našej krátkej presilovke. Hrá sa v plnom počte

27:17Presilovka Francúzov sa skočila. Za podrazenie Bartánusa sim sadá na trestnú lavicu DESROSIERS

26:49Našu aktivitu pribrzďuje JAROŠ, ktorý si sadá druhýkrát v zápase na trestnú lavicu . Po prísnom vylúčení si zahrajú Francúzi ďalšiu presilovku

26:40Andrej Meszároš láme hokejku. Sme aktívnejší ako Francúzi

25:50Ďalší dobrý strelecký pokus Slovákov. Zostávame v útočnom pásme

25:10Prvé prečíslenie v zápase. Viedenský nahráva Jurčovi ten minul bránu súpera

24:30Huet kryje prvú strelu v druhej tretine. Meszárošovu strelu kryje

24:15Dravecký vyhadzuje puk a hráme v plnom počte

23:34Francúzi nás točia. Hudáček chytá strelu obrancu Chakiachviliho a hra sa prerušila

23:10Po strele sa Julovi Hudáčkovi uvolnila prilba. Hra sa prerušila

22:25Francúzi sa už usadili v útočnom pásme. A začal sa presilovkový kolotoč

22:15Francúzi budú hrať presilovku. Za držanie si pôjde sadnúť autor nášho druhého gólu Dominik Graňák

21:00Na klzisku je viac priestoru, čo by mohlo vyhovovať našim hokejistom

20:02Hrá sa 4 na 4. Za potýčku na konci prvej dvadsaťminútovky sedia na trestnej lavici Jaroš Claireaux

20:01Začala sa druhá tretina

20:00Skončila sa prvá tretina. Úsmev na tvári nám zmrzol hneď po prvej strele v druhej minúte. O dve minúty vyrovnal kapitán Sekera. Skóre otočil ďalší obranca Dominik Graňák. Po prvej tretine vyhrávame 2:1. Držme chlapcom palce v ďalšej dvadsaťminútovke.

13:00Ďalšia šanca Bakoša. Skŕe sa nemení

12:43Druhú presilovku začíname veľmi aktívne. Bakoš našiel krížnou prihávkou Réwaya, ktorý z prvej strieľal. Puk tečoval Sekera. Huet chytá

12:27Slovensko hrá druhú presilovku. Za zbytočný faul odchádza na trestnú lavicu kapitán Meunier

12:10Hrnka sa objavil pred francúzskym gólman. Strieľa neúspešne

9:20Počuť aj slovenských fanúšikov. Skandujú Slovensko, Slovensko. Poháňajú našich vpred

8:20Oba tímy hrajú podobným systémom. Boj o puk je najmä o stredné pásmo

7:44Hrá sa v plnom počte. Presilovka nám vôbec nevyšla

6:50Francúzi vyhadzujú puk. Presilovka sa kráti

6:00Presilovka nám nevychádza. Bránu Francúzska nevieme ohroziť

5:44Slovensko hrá prvú presilovku. Na dve minúty šiel sedieť Trabichet.

4:01Druhej formácii sa darí. Sekera strelil svoj druhý gól na šampionáte

3:55Slovnesko dalo GÓL. VYrovnávajúci gól strelil kapitán Andrej Sekera

3:40Réway nahráva Daňovi na bekend. Francúzsky brankár stále odoláva

2:00Naši sú aktívni. Strieľa Sersen. Francúzsky brankár drží čisté konto

1:09GÓL Francúzska.Po strate puku sme inkasovali z hokejky PERRETA.

Na snímke vľavo prekonaný brankár Július Hudáček (Slovensko) a vpravo strieľa gól Jordann Perret (Francúzsko) počas zápasu základnej B- skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Francúzskom a Slovenskom 8. mája 2016 v Petrohrade.

0:10Slováci hrajú v bielych dresoch. Francúzi v modrých

00:01Zápas sa začal.

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá dnes svoj druhý zápas základnej B – skupiny na 80. ročníku majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. V Petrohrade preverí výber Zdena Cígera reprezentácia Francúzska.

Slováci v úvodnom zápase šampionátu zdolali Maďarsko 4:1. Francúzi porazili Nemecko 3:2 po nájazdoch.

Slovenskí reprezentanti nastúpia na dnešný zápas v bránke s Júliusom Hudáčkom. V obranných a útočných formáciách zatiaľ tréner Zdeno Cíger zmeny neplánuje, mimo zostavy tak ostávajú útočníci Peter Cehlárik s Pavlom Skalickým.

Po úvodnom dueli s Maďarmi síce vyzdvihol Konrádov premiérový šampionátový výkon, no pre veľkú zápasovú záťaž v základnej fáze sa napokon rozhodol pre zmenu. "Čaká nás tu ešte veľká fyzická aj psychická záťaž, máme pred sebou veľa zápasov. Chceme využiť aj Jula. Nemáme veľké výkonnostné rozdiely, ani medzi brankármi, ani medzi hráčmi, preto si to môžeme dovoliť," dodal kouč.

Obe tímy sa stretli v prípravných zápasoch pred svetovým šampionátom. V prvom zápase zvíťazili Slováci 4:1. V druhom dueli boli úspešnejší Francúzi, ktorí vyhrali 3:2 po nájazdoch.

Vo svojom poslednom vzájomnom meraní síl na svetovom šampionáte zvíťazili Francúzi v bieloruskom Minsku 5:3.

Francúzsko aj Nemecko môžu hrať na šampionáte bez stresu. Tento rok nemôžu vypadnúť z elitnej kategórie, keďže obe krajiny organizujú budúcoročný svetový šampionát.

Na snímke slovenskí fanúšikovia pred zápasom základnej B- skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Francúzskom a Slovenskom 8. mája 2016 v Petrohrade.