15. júna 2016

MS vo futbale 2016: Online: Slovensko - Rusko 2:1

Prinášame zápas základnej B-skupiny Slovensko - Rusko na majstrovstvách Európy vo futbale vo francúzskom Lille.

Online: Slováci hrajú svoj druhý zápas na Euro, súperom Rusi

Priebežný výsledok zápasu majstrovstiev Európy vo futbale medzi Slovenskom a Ruskom.

B-skupina:
- hrá sa na Štadióne Pierra Mauroya

Rusko - Slovensko 1:2 (0:2) - po I. polčase
- rozhodujú: D. Skomina - J. Praprotnik, R. Vukan (všetci Slovin.)

strely (na bránu): 5:3 (1:2), rohové kopy: 1:3, držanie lopty (v %): 57 - 43

32. - 0:1 V. Weiss

45. - 0:2 M. Hamšík

Žlté karty - 0:1

Niet pochýb, že MY SME TU DOMA!

Na snímke tribúna so slovenskými fanúšikmi v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom 15. júna 2016 vo francúzskom Lille.

Rusko - Slovensko 1:2 (0:2)
- rozhodovali: D. Skomina - J. Praprotnik, R. Vukan (všetci Slovin.), 39 989 divákov

strely (na bránu): 14:9 (2:3), rohové kopy: 5:5, držanie lopty (v %): 62 - 38

80. - 1:2 D. Glušakov

46. J. Ďurica

Rusko: Akinfejev - Smoľnikov, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Golovin (46. Mamajev), Neustädter (46. Glušakov) - Kokorin (75. R. Širokov), Šatov, Smolov - Dziuba
Slovensko: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Hubočan - Kucka, Pečovský - Mak, Hamšík, Weiss (72. Švento) - Duda (67. A. Nemec)

Tabuľka B-skupiny:
1. Wales 1 1 0 0 2:1 3
2. Slovensko 2 1 0 1 3:3 3
3. Anglicko 1 0 1 0 1:1 1
4. Rusko 2 0 1 1 2:3 1

ĎAKUJEME, že ste zápas sledovali s nami. Najbližšie nás čaká duel s Anglickom, na Teraz.sk ho samozrejme prinesieme ONLINE. Sledujte nás a nič podstatné vám neujde. SLOVENSKOOOO

Tak to bola dráma do poslednej sekundy. Milí čitatelia, dnes sme boli svedkami fantastického futbalového zážitku. Naši chlapci pokorili Rusov a do tabuľky si pripisujú tri body.

Na snímke slovenskí futbalisti zľava Dušan Švento, Ján Ďurica, kapitán Martin Škrtel a Adam Nemec sa tešia po výhre 2:1 v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom 15. júna 2016 vo francúzskom Lille.

90+3'Dokonanééééééééé. Vyhrali sme nad Ruskom! Vyhrali sme nad Ruskom! Ako krásne to znie?

Na snímke slovenskí futbalisti zľava Ján Ďurica a kapitán Martin Škrtel sa tešia po výhre 2:1 v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom 15. júna 2016 vo francúzskom Lille. Vpravo sa raduje Adam Nemec a druhý sprava Michal Ďuriš.

90+2'Napätie by sa dalo krájať. Nielen Tomáš, ale celé Slovensko má teraz obrovský kŕč.

90+1'Rusi robia chybu, Ignaševič posiela za našu bránu, Kozáčik bude rozohrávať.

90'Plynú najťažšie a najdlhšie tri minúty!

89'Hubočan fantasticky napáda, je neuveriteľné ako skvele hrá po tak dlhej prestávke. Drží sa za lýtko, má kŕče.

87'Na okamih sa zdalo, že Škrtel dostane žltú kartu, čo by znamenalo, že v zápase proti Anglicku náš kapitán nenastúpi. Našťastie rozhodca nič nevyťahuje.

86'Kucka kazí prihrávku, už asi tretiu v poradí a k lopte sa dostávajú Rusi.

84'Chlapci to majú neuveriteľne ťažké, ruská prílivová vlna tlaku nemá konca kraja!

82'Ožila Zborná na tráve aj na tribúne, stratila sa kostrbatosť ruského tímu a nás čakajú horúce minúty.

80'Inkasovali sme gól. "Vďaka" hlavičke Glušakova vedieme už len o jeden.

Na snímke slovenský brankár Matúš Kozáčik (vľavo) inkasuje gól z kopačky Rusa Denisa Glušakova (nie je na snímke) v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy 2016 vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom v stredu 15. júna 2016 vo francúzskom Lille. Vpravo sa prizerá hráč Ruska Fiodor Smolov.

79'Roberta Maka strieda Michal Ďuriš.

76'Rusi striedajú, za Smolnikova prichádza Širokov.

75'Posledná štvrťhodinka zápasu. Musíme si držať loptu na kopačkách a udržať vedenie. Poďme!

74'Dušana hneď po príchode na trávnik zapriahol do práce Smolnikov. Náš obranca si s Rusom spoľahlivo poradil.

73'Naše mužstvo posilňuje Dušan Švento, porúča sa strelec úvodného gólu Vladimír Weiss ml., ktorý dnes odviedol pre slovenský tím fantastickú robotu.

72'Zdá sa, že Ján Kozák opäť prestrieda.

70' Po ruskej akcii môžeme ísť do rýchleho protiútoku, Hamšík pred Akinfejevom strieľa a dostáva sa aj k dorážke. Naša ofenzívna aktivita je napriek dvojgólovému vedeniu obdivuhodná.

68' Na trávnik prichádza Adam Nemec, odchádza Ondrej Duda.

67' Smolnikov poslal loptu do pokutového územia a pred našou bránou bolo na okamih horúco, no chlapci to ustáli.

66' Vyzerá to tak, že tréner Ján Kozák pošle na ihrisko Adama Nemca.

65' Tím okolo kapitána Berezuckého sa teraz bude snažiť tvoriť smerom dopredu.

64' Matúš Kozáčik si vo vzduchu loptu stiahol a ukončil ruskú snahu.

63' Centrovaná lopta letí do pokutového územia z kopačky Kokorina, ale Pekarík bol v správnom čase na správnom mieste a vyráža na roh.

61' Strelec druhého gólu Marek Hamšík pred šestnástkou to skúsil kolmicou na Roba Maka, žiaľ nepresne.

60' Prvú štvrťhodinku druhého polčasusme si dôraznou hrou udržali dvojgólové vedenie.

59' V dnešnom stretnutí odvádzajú výbornú robotu aj rozhodcovia, naozaj ani jedno mužstvo si zatiaľ nemôže sťažovať.

58' Kokorin vystrelil dlhú loptu, náruč Matúša Kozáčika jej bola otvorená.

57' Pozor, prepadli sme v strede poľa a Rusi mieria pred Kozáčika. Strelu však prepálili, čo je dobrá správa pre nás. Zborná znervóznela.

55'Loptu si berie Tomáš Hubočan, bude zahrávať autové vhadzovanie. Teraz to budeme my, kto sa bude snažiť naťahovať čas. Stav je pre nás mimoriadne priaznivý.

53'Kucka skvele spracoval, posiela Makovi a ten páli, no ruský brankár strelu vyrazil.

50'Súperi sa dostávajú pred našu bránu, ich rozohrávka je ale pomalá a predvídateľná.

48'Mak sa dostal až k bránkovej čiare, Ščennikov posiela na roh.

46'Namiesto Neustädtera prichádza Glušakov a Golovina nahrádza Mamajev.

46'V ruskej šatni mali cez prestávku čo robiť s vymýšľaním taktiky na skvelo rozbehnutú mašinu spod Tatier, tréner Sluckij vymenil dvoch hráčov.

46'Ďurica dostáva žltú kartu.

45'Začal sa druhý polčas. Nech je pre nás úspešný tak, ako prvý.

45' Prvý polčas sa skončil, pokračujeme po prestávke.

44' Góóóóĺ!!!! Skóruje Hamšík, vedieme o dva góly!

40'Kucka fauluje Dzjubu, uvidíme priamy kop spred hranice našej šestnástky.

38'Pečovský vybojoval loptu v strede poľa, Mak však prihrávku nemohol spracovať.

35'Toto zápas potreboval! Teraz sa tlak vystupňoval a zrazu sú Rusi tí, ktorí potrebujú aspoň vyrovnať.

32' Góóóóól!!!! Vladko Weiss strieľa a dostáva nás do vedenia!!!

32 'Góóóóól!!!! Vladko Weiss strieľa a dostáva nás do vedenia!!!

30' Ďurica nabiehal na hlavičku z ofsajdu, hra sa prerušuje.

29' Duda padá, bol faulovaný. Centrovať bude Mak.

28'Teraz mali Rusi smolu a my veľké šťastie! Šatovova strela iba tesne minula našu bránku.

26'Hubočan odstavil Kokorina, zahrávať bude Kozáčik.

25'Ako v prvej desaťminútovke oplývali aktivitou hráči v bielych dresoch, v posledných minútach je to naopak. Potrebujeme sa presadiť, ale proti Rusom to nie je ľahké. Súperovi treba uznať, že v defenzíve odvádza výbornú robotu.

23'Dzjubovi sa zapáčilo pred našou bránkou, hlavičkuje ale nepresne a Kozáčik spoľahlivo chytá.

21'Smolov bol v gólovej šanci, v našej šestnástke však našťastie netrafil.

20'Skvelý Jano Ďurica v čistom sklze odvrátil Dzjubanov prienik do šestnástky na roh.

20'Naši súperi sa nemajú kam ponáhľať a nechcú prijať tempo, ktoré diktujeme my.

19'Rusi loptu udržali a spomaľujú hru dlhou rorzohrávkou, čo sa nepáči slovenským fanúšikom, ktorí to dávajú hlasno najavo piskotom.

18'Weiss postupuje stredom ihriska, na pravej strane má Pekaríka.

16'Priamy kop odvrátil Ondrej Duda.

15'Weiss pri čiare zbytočne fauluje.

15'Po dlhom centri skúšal Ďurica, no lopta skončila len v Akinfejevových rukách.

14'Talentovaný Duda skúša sám a získava aspoň roh.

13'Po prihrávke cez Roba Maka Vladko Weiss loptu nezastavil a namieril mimo brány.

12'Faul na Juraja pre nás znamená priamy kop, postaví sa k nemu Ďurica.

11'Kucka padá po strete s Golovinom.

10'Prvých 10 minút stretnutia je za nami, naši hrajú aktívne, súpera nepúšťame pred šestnástku, aby ohrozil Kozáčika.

09'Hamšík páli na bránu, no tesne míňa. Marek sa po prihrávke od Ondreja Dudu ocitol mierne z uhla.

08'Kozáčik vykopol do stredu poľa, loptu získal Kucka, no v prihrávke na Dudu stál v ceste Ignaševič.

06'Tribúny sa prebúdzajú, slovenských fanúšikov je na štadióne počuť. Ruskí budú musieť s pribúdajúcim časom krotiť emócie, zborná je totiž kvôli potýčkam fans podmienečne vylúčená z turnaja.

05'Sme mierne aktívnejší tím, no tlačí nás k tomu naša situácia. Rusi si v prvom stretnutí s Angličanmi vybojovali jeden bod za remízu, my máme po prehre s Walesom na konte nulu.

04'Robo mieri na Ďuricu, Jano si vybral Hubočana, ale neprihral najpresnejšie, Pekarík musel vo vzduchu ratovať.

03'Mak padá pri postrannej čiare a bude centrovať do šestnástky.

03'Súperi rozohrali od brankára Akinfejeva.

02'Pikoškou je, že trávnik položený na ihrisku v Lille pochádza zo Slovenska. Naši tak obrazne povedané budú mať výhodu domáceho prostredia. Veríme, že ju využijú a z dnešného stretnutia si odnesú plný bodový zisk za víťazstvo. Poďme chlapci!

01'Zápas sa práve začal.

Futbalisti sú už nastúpení na ihrisku, znie slovenská hymna. Po ruskej rozhodca odpíska začiatok stretnutia.

Zostava SR: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan - Pečovský, Kucka - Mak, Hamšík, Weiss - Duda

Zostava Rusko: Akinfejev - Smolnikov, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Golovin, Neustädter - Kokorin, Šatov, Smolov - Dziuba

Na snímke fanúšik futbalistov Slovenska pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy 2016 vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom v stredu 15. júna 2016 vo francúzskom Lille.

Zápas Rusko - Slovensko na Štadióne Pierrea Mauroya v Lille, ktorý sa hrá pod zatvorenou strechou, bude viesť slovinský rozhodca Damir Skomina.

Na snímke zatvorená strecha štadióna pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom 15. júna 2016 vo francúzskom Lille.

V strede podľa dostal premiérovo na šampionáte šancu Viktor Pečovský, okrem neho nastúpili v záložnej formácii Juraj Kucka, Róbert Mak, Marek Hamšík a Vladimír Weiss. Na hrote útoku sa objavil Ondrej Duda, autor zatiaľ jediného slovenského gólu na turnaji.

V druhom vystúpení slovenského tímu v B-skupine šampionátu dostal šancu medzi žrďami brankár Matúš Kozáčik, obrana nastúpila v zložení Peter Pekarík, Martin Škrtel, Ján Ďurica a Tomáš Hubočan.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák siahol v stredajšom zápase EURO 2016 s Ruskom k trom zmenám v základnej zostave oproti tej, ktorá v ouvertúre turnaja čelila Walesu (1:2).

Úvodný výkop stretnutia je naplánovaný na 15:00.

Na snímke fanúšikovia pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy 2016 vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom v stredu 15. júna 2016 vo francúzskom Lille.

Vážení športoví priaznivci, vitajte pri textovom ONLINE prenose zápasu Slovensko - Rusko na ME vo futbale.

Na snímke fanúšikovia futbalistov Slovenska pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy 2016 vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom v stredu 15. júna 2016 vo francúzskom Lille.