24hod.sk    Šport    ME vo futbale 2016

11. júna 2016

MS vo futbale 2016 ONLINE: Wales - Slovensko 2:1

Slováci v prvom zápase na Euro tesne podľahli Walesu. Triumf Walesu v zápase proti Slovensku gólmi zariadili Gareth Bale a Hal Robson-Kanu.

MS vo futbale 2016 ONLINE: Wales - Slovensko 1:0

Wales - Slovensko 2:1 (1:0)
- rozhodovali: Moen - Haglund, Andas (všetci Nór.)

strely (na bránu): 9:12 (7:2), rohové kopy: 2:2, držanie lopty (v %): 45 - 55

10. - 1:0 G. Bale

61. - 1:1 O. Duda

80. - 2:1 H. Robson-Kanu

Žlté karty - 0:5
31. P. Hrošovský, 78. R. Mak, 80. V. Weiss, 83. J. Kucka, 90.+ M. Škrtel

Wales: D. Ward - Chester, A. Williams, B. Davies - Gunter, Allen, D. Edwards (69. Ledley), Ramsey (88. Richards), N. Taylor - J. Williams (71. Robson-Kanu), Bale
Slovensko: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Švento - Hrošovský (60. Duda) - Mak, Kucka, Hamšík, Weiss (73. M. Stoch) - M. Ďuriš (60. Nemec)

Naši hráči sa lúčia s divákmi a vymieňajú si dresy so súpermi. Hráči a fanúšikovia v červených dresoch sa radujú. Nás snáď oslavy víťazstva čakajú už v stredu 15. júna po zápase s Ruskom. Na Teraz.sk ho prinesieme ONLINE. Ďakujeme za Vašu priazeň.

90+4'Odpískané. Koniec zápasu. V úvodnom stretnutí na ME vo futbale sme s Walesom prehrali 1:2.

90+3'Walesania naťahujú čas, tréner drakov si už pýta koniec.

90+2'Martin Škrtel dostáva žltú kartu. Náš kapitán je z verdiktu rozhodcu prekvapený, lebo v tvrdom súboji súpera nezasiahol.

90+1'Ak stihneme vyrovnať, zaistíme si aspoň jeden bod.

90'Budú sa nadstavovať 4 minúty.

89'Obrovská šanca na Makovej kopačke, mieril privysoko. Robo dostal kŕč, no striedania si už Kozák vyčerpal a tak musíme dobojovať v tejto zostave.

88'Ramsey pridáva cenné sekundy svojmu tímu, ktorý je o vedení a z trávnika schádza veľmi pomaly. Prichádza Jazz Richards.

86'Žrď po hlavičke Adama Nemca. Obrovská škoda.

84'Striedanie v slovenskom tíme. Weiss ide z trávnika dole, prichádza Miroslav Stoch.

83'Striedanie v slovenskom tíme. Weiss ide z trávnika dole, prichádza Miroslav Stoch.

81'Gól. Wales vedie vďaka strele Robsona-Kanu už 2:1.

80'Weiss dostáva žltú kartu.

79'Kozáčik vyráža pred seba, no súperi ostávajú na našej útočnej polovici.

78'Pozor na fauly, Mak natiahol súperovi nohu a rozhodca vyťahuje žltú kartu. Wales rozohrá priamy kop.

77'Duda fauluje Chestera, loptu získavajú súperi.

76'Juraj Kucka fantasticky prekábatil Garetha Balea, posúva na Šventu, Dušanovi sa podobný kúsok s Ramseym už nepodaril.

75'Hamšík v strede poľa hľadal, komu prihrať, zozadu nabehol Švento a posúva dopredu na Nemca, ten mieril na Dudu, no loptu zachytil súper a Ward bude rozohrávať cez celé ihrisko.

73'Faulu na Adama Nemca sa dopúšťa kapitán Walesu Williams.

71'Wales potrebuje na rozbehnutých chlapcov spod Tatier čerstvé sily. Ihrisko opúšťa Jonathan Williams, prichádza Hal Robson-Kanu.

69'Prvýkrát strieda aj Wales. Odchádza David Edwards, prichádza Joe Ledley.

67'Slováci tlačia súperov, Kozákovi výborne vyšli striedania.

66'Rohový kop sme nezvládli, Ward bezpečne chytá.

65'Gólová šanca Kucku, teraz nás Juraj mohol dostať do vedenia. Vypracoval si individuálnu šancu a páli na Warda. Brankár drakov vyráža.

64'Weiss prestrelil, ale súperi sú pod tlakom. Poďme chlapci!

63'Sme aktívni, Weiss bude zahrávať priamy kop zo vzdialenosti cca 25 metrov od bránky.

62'Waleskí fanúšikovia stíchli, slovenskí ožili. Slovenskooo!!!

61'Góóóól!!! Duda vyrovnáva stav na 1:1.

60'Namiesto Patrika Hrošovského prichádza Ondrej Duda.

59'Striedame. Michal Ďuriš odchádza, prichádza Adam Nemec.

57'Bale mohol skórovať už druhýkrát! Z pokutového územia hlavičkoval Bale k pravej žrdi, tam sa hodil Kováčik.

55'Makova gólová šanca! Weiss výborne vysunul dopredu na Roba, ten ale Wardovu svätyňu prestrelil.

54'Wales sa fantasticky bráni, čo nám veľmi komplikuje situáciu. Chlapci musia čosi vymyslieť.

52'Weiss to dobre myslel na Ďuriša, ten sa ale k ukončeniu nedostal.

50'Opäť ofsajd, opäť Ďuriš.

49'Posúvame do útoku, Ďuriša zastavuje ofsajd.

48'Zatiaľ sa držíme v obrannej polovici, no súpera nepúšťame založiť útok.

47'Rozhodca píska faul, Ramsey v súboji Ďuriša ťahal za dres.

46'Súper rozohral zo stredového kruhu.

46'Začal sa druhý polčas.

Na snímke fanúšik Slovenska pózuje na štadióne pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux.

45+1'Koniec prvého polčasu. Pokračujeme po prestávke.

45+1'V poslednej minúte prvého polčasu sme ešte dostali loptu na kopačky, no výraznejšiu šancu sme si nevytvorili.

45'Nadstavuje sa minúta.

43'Weiss aktívnou hrou zatlačil Wales, obrancovia mali čo robiť, no keď zakončoval z ľavej strany, lopta bola zrazená a Ward s tým veľa práce nemal.

40'Máme posledných 5 minút na gól do šatne.

39'Sme v šestnástke, no naši si nerozumeli. Juraj Kucka nemal komu prihrať.

37' Kozákov výber nevie ako má reagovať na nepríjemnú hru Walesanov.

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux.

36' Naši chlapci sú poobsadzovaní, ťažko si hľadajú miesto na súperovej polovici.

35' Chester prekazil Weissov plán dostať loptu do šestnástky na Hamšíka.

33'Hra sa kúskuje, môže za to množstvo drobných faulov a strkaníc, rozhodca často píska.

31'Wales sa nikam neponáhľa.

30'Je to možné? Rozhodca za Taylorov zdravie ohrozujúci faul na Hamšíka kartu nevytiahol, ale pre Hrošovského za faul blízko šestnástky už má nachystanú žltú.

28'Marek sa dvíha a bude pokračovať v zápase. Žltú kartu pre Taylora vybavoval u rozhodcu náš kapitán Škrtel. Neúspešne.

26'Hamšík leží na trávniku. Taylor mu pristúpil nohu.

25'Švento najprv stratil loptu v hlavičkovom súboji s autorom úvodného gólu Baleom, potom ale v šestnástke pomohol nášmu tímu dobrým obranným zákrokom.

23'Juraj strelu prepálil, Ward zasahovať nemusel.

22'Hamšíka fauloval Allen, priamy kop zo vzdialenosti približne 30 metrov bude zahrávať Kucka.

Na snímke vpravo Marek Hamšík (Slovensko) a Chris Gunter (Wales) v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux.

21'Brankár drakov vykopol cez celé ihrisko, lopta je na našich kopačkách, môžeme založiť útok.

20'V krátkom časovom slede došlo k strelám na bránu na oboch stranách. Kozáčika preveril Ramsey, na Warda mieril Weiss. Obaja nepresne.

18'Slovákov je na štadióne počuť: My chceme góóóól!

Na snímke fanúšikovia Slovenska pózujú na štadióne pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux.

15'Ďalšieho zbytočného faulu z našej strany sa vo vzduchu dopustil Ďuriš. Strácame loptu.

13'Súperi sa dostali do psychickej výhody, napádajú nás a my nemáme šancu založiť útoky.

10'Gól. Hviezda Realu Madrid skóruje a dostáva Wales do vedenia.

10'Hrošovský fauloval, Bale bude zahrávať priamy kop z asi 23 metrov. Kozáčik stavia múr.

08'Rozohrávať budú Walesania, faulovali sme. Pred Kozáčikom sa ostrovanom veľká šanca nevyskytla. Náš Brankár rozohráva ďalekú loptu.

07'Walesania sa snažia založiť postupný pomalý útok.

06'Kucka bol faulovaný. Úvodná 5-minútovka vyzerá veľmi nádejne. Naši sú mimoriadne aktívni. Poďme chlapci!

Na snímke vľavo Juraj Kucka (Slovensko) a Joe Allen (Wales) v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux.

05'Bale vo vzdušnom súboji s Ďuricom, úspešnejší náš obranca.

Na snímke uprostred Ján Ďurica (Slovensko) a vľavo Gareth Bale (Wales) v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux.

04'Pekarík bol faulovaný.

03'Obrovská príležitosť pre Hamšíka!!! Davies v poslednej chvíli v sklze vytlačil Marekovu strelu.

Na snímke slovenský futbalista Marek Hamšík (na zemí) reaguje potom, čo jeho čistú gólovú strelu pred bránkou vykopol Ben Davies v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux.

02'Draci, ako sa Walesania kvôli zobrazeniu na vlajke zvyknú označovať, sa s rozohrávkou neponáhľajú.

01'Kozáčik poslal dlhú loptu dopredu, Weiss vybojoval dobrý súboj s Edwardsom, napokon ale získal loptu náš super a poslal ju do stredu ihrisku ku kapitánovi Williamsovi.

01'Zápas sa začal.

Kapitáni oboch tímov Škrtel a Williams si podali ruky, štadión je na nohách a čaká na úvodný hvizd.

Na Stade de Bordeaux sa ozýva Nad Tatrou sa blýska, po nej zaznie waleská hymna.

Hlavný rozhodca Svein Oddvar Moen z Nórska privádza na trávnik nového Stade de Bordeaux s kapacitou 40.000 miest mužstvá v nasledujúcich zostavách: Wales: Ward - Chester, A. Williams, Davies - Gunter, Allen, Edwards, Ramsey, Talyor - J. Williams, Bale SR: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento - Kucka, Hrošovský - Mak, Hamšík, Weiss - Ďuriš