02. januára 2020

MS20: Obhajcovia titulu Fíni zdolali vo štvrťfinále USA

Na snímke hráči Fínska oslavujú víťazstvo 1:0 v zápase štvrťfinále MS hokejistov do 20 rokov USA - Fínsko v Ťřinci v Českej republike 2. januára 2020. Foto: TASR/AP
Ostrava/Třinec 2. januára (TASR) - Obhajcovia titulu Fíni postúpili do semifinále hokejových MS hráčov do 20 rokov v Česku. V repríze vlaňajšieho súboja o zlato zdolali vo štvrťfinále USA 1:0. Už pred nimi si postup medzi elitné kvarteto vybojovali Rusko a Kanada.

O triumfe Fínska vo vyrovnanom dueli v Třinci rozhodol v 45. minúte v presilovej hre krídelník Joonas Oden, ktorý sa narodil v USA. K postupu výrazne pomohol čistým kontom brankár Justus Annunen, pripísal si 30 úspešných zákrokov.

Rusi zdolali vo štvrťfinále Švajčiarsko 3:1, všetky góly padli v druhej tretine. Dva z nich zaznamenal Dmitrij Voronkov, oba v početnej výhode. Rusko zdolalo Švajčiarsko aj na minuloročnom šampionáte v súboji o bronz.

O zložení semifinálových dvojíc rozhodne záverečný štvrťfinálový duel medzi Švédskom a Českom v Ostrave.

MS hráčov do 20 rokov

štvrťfinále:

Švajčiarsko - Rusko 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 28. Jobin - 22. a 39. Voronkov, 35. Chovanov

Kanada - Slovensko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 7. Hayton, 22. McMichael, 24. Bernard-Docker, 30. Foudy, 31. Lafreniere, 41. Hayton - 47. Okuliar

USA - Fínsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 45. Oden