26. februára 2011

MŠK Žilina prekvapujúco prehrala na ihrisku Tatrana Prešov

Zľava strelec prvého gólu domácich Michal Krajník, hosťujúci Bello Issiaka Babatounde, Martin Vyskočil a Ján Papaj v 19. kole Corgoň ligy medzi 1. FC Tatran Prešov a MŠK ŽIilina

bez nazvu Zľava strelec prvého gólu domácich Michal Krajník, hosťujúci Bello Issiaka Babatounde, Martin Vyskočil a Ján Papaj v 19. kole Corgoň ligy medzi 1. FC Tatran Prešov a MŠK ŽIilinaFoto: SITA/Viktor Zamborský BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 19. kolo:

1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 2:0 (1:0)
Góly: 6. Krajník, 78. Macko (z pok. kopu), ŽK: 30. P. Bašista, 72. P. Petráš, 90. Krajník - 17. T. Majtán, 35. J. Poliaček, 51. M. Ceesay, 81. Mabouka, rozhodovali: Vnuk - Kubica, D. Hrčka, divákov

Prešov: Plánička - P. Petráš, P. Bašista, Čep, Josl - Krajník - Papaj (90. Guba), Vyskočil, Vršajevič - Ľ. Meszároš (71. Katona), Žůrek (61. Macko)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Ľ. Guldan, Šourek, Patrik Mráz - Štrba - T. Majtán, Bello (74. Škvarka), J. Poliaček (69. Lietava), Pich - M. Ceesay

Prešov, ktorému po jeseni patrila nelichotivá 11. priečka, chcel proti Žiline bodovať. Odkedy sa Prešovčania vrátili do ligy, Žilina na jeho pôde nezvíťazila, a v sobotu si chcela vylepšiť bilanciu. Úvodných päť minút stretnutia sa obe mužstvá len oťukávali. Po rohovom kope v 6. min vrátil loptu do šestnástky Josl, kde našiel hlavu Krajníka a domáci otvorili skóre. Žilinčania začali viac držať loptu na svojich kopačkách a tlačiť sa do pokutového územia Tatrana, ale obrana Prešova stála na pevných nohách. Žilinčania museli byť tiež na pozore, keďže domáci produkovali rýchle brejky. V 26. min Žilinčan Momodou Ceesay vyrovnal, ale čiarový rozhodca odmával ofsajd. V tej istej minúte hosťujúci Bello z hranice šestnástky prestrelil bránku Pláničku. Domáci priaznivci už kričali gól v 27. min, no Žůrekov center neumiestnil hlavou do bránky Čep. Domáci brankár Plánička sa vyznamenal o tri minúty, keď reflexívne vyrazil strelu Žilinčanov na rohový kop. V 43. min unikol hosťujúcej obrane Žůrek, ale Krnáč včasným vybehnutím zachránil hostí od druhého gólu.

Vstup do druhého polčasu mali lepší Prešovčania, ktorí mali územnú prevahu. V 47. min to skúšal z hranice šestnástky Žůrek, ale jeho strelu s prehľadom chytil Krnáč. Postupom času sa hra vyrovnala a diváci videli najmä medzišestnástkový futbal. V 68. bolo takmer vyrovnané, ale Majtánova krížna strela len o milimetre minula ľavú žrď Pláničkovej bránky. V 72. min to na opačnej strane skúšal Papaj, ale jeho delovka letela mimo. V 78. min sa predieral do pokutového územia Žiliny Peter Petráš, ktorý bol faulovaný a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil Macko a s prehľadom zvýšil náskok Tatrana. Prešovčania boli rozbehnutí a obrana úradujúceho majstra mala čo robiť, aby tlak domácich ustála. S pribúdajúcimi minútami hrala Žilina vabank, ale skorigovať výsledok sa jej nepodarilo. Tatran po veľmi dobrom výkone zaslúžene zvíťazil 2:0.

Hlasy:
Ladislav Pecko (tréner Prešova): "Som šťastný za tri body, terén nám vyhovoval. Rozhodlo srdce hráčov a verím, že budeme hrať dobrý futbal aj na lepšom trávniku."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Hralo sa na ťažkom teréne, do kolien nás zrazili dve situácie a ťahali sme za kratší koniec. Dali sme dva góly, ale bohužiaľ len z ofsajdu."

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 86. T. Chovanec, ŽK: 65. A. Sloboda, 74. Ivan Kotora - 24. M. Mikuš, 74. Kaspřák, rozhodovali: Trutz - Somoláni, Brendza, 926 divákov

Ružomberok: Hrdlička - Gallo, Kostelný, Radič, P. Maslo - Bielák - Ďubek, A. Sloboda (85. Sivčevič), Hoferica (61. T. Chovanec) - Š. Pekár (71. Ivan Kotora), J. Chovanec

Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, Štetina, Áč - Kolár (65. R. Sloboda), Rák, M. Král, V. Schulmeister - I. Hodúr (89. Glenda), M. Mikuš (77. Šimončič)

V prvom polčase to bolo pod Čebraťom nezáživné futbalové predstavenie. Snahu obom mužstvám na zradnom teréne síce nebolo možné uprieť, avšak ostalo len pri nej. Za celých 45 minút si ani jeden zo súperov nevypracoval šancu, dej sa odvíjal zväčša len medzi šestnástkami. Hralo sa aspoň férovo, prakticky bez faulov, to bolo jediné pozitívum úvodného

Aj po prestávke sa pokračovalo v nevýraznej tónine. Rozdiel bol iba v tom, že Ružomberčania boli o niečo iniciatívnejší, viac sa tlačili pred bránku súpera. V 64. min sa peknou strelou z 18 metov prezentoval domáci kapitán Ďubek, chýbala jej však väčšia presnosť. Ďalší najbližší vzruch prišiel v 78. min, nepriehľadná situácia pred nitrianskou svätyňou však do ružomberskej šance nevyústila. Rozhodnutie prišlo v 86. min, na rohový kop Ďubeka si vyskočil striedajúci T. Chovanec a hlavičkou strelil jediný gól zápasu - 1:0. Ružomberčania sa tak dočkali víťazstva po predchádzajúcich 12 neúspešných pokusoch za sebou.

Hlasy:
Goran Milojevič (tréner Ružomberka): "Toto víťazstvo je pre nás veľmi dôležité. Chlapci bojovali, behali a napokon sa po štandardke dočkali aj gólu. Som veľmi rád, že sme tento zápas vyhrali."

Ivan Vrabec (tréner Nitry): "Gratulujem domácim k víťazstvu. Stretnutie výrazne ovplyvnil zlý terén, súper sa mu lepšie prispôsobil. Moji hráči mali veľký problém s pohybom, neviem, či sa za takýchto podmienok vôbec malo hrať. Vedeli sme, že to bude zápas o jednom góle. Napokon to tak aj bolo, žiaľ dali ho domáci."

MFK Dubnica - MFK Košice 0:0
ŽK 82. Dobias, ČK: 67. Karaš (obaja Košice), rozhodovali: Olšiak - Kubačka, Jenčura, 1750 divákov

Dubnica: Pavol Kováč - M. Ižvolt, Trousil, Nosek, L. Beňo - J. Vavrík - M. Kuzma, Polách (73. T. Bruško), Šulek, Grabež (62. J. Zápotoka) - Porázik (62. Gorelka)

Košice: Tofilovski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - Dobias - U. Matič, K. Kuzma, Viazanko (87. Juhár) - Karaš (79. Skvašík), Škutka (90+. Pačinda)

Dubnica sa k svojmu cieľu - zachrániť sa v Corgoň lige postavila s plnou vážnosťou a v zápase s Košicami mala od začiatku výraznú prevahu. Od 15. min sa na bránku hostí sypali šance jedna za druhou, Tofilovski v bráne Košíc bol však neprekonateľný. Najprv prekazil radosť Grabežovi, potom na ňom stroskotali Polách aj Porázik a aby toho nebolo dosť, v 38. min si poradil hneď s tromi pokusmi hráčov v poradí Polách, Grabež, Kuzma. Gólman hostí bol v hlavnej úlohe aj v 43. min, keď zachránil pred Marekom Kuzmom a vzápätí zastavil aj Porázika. Košičania mali len ojedinelé protiútoky, Kováč bol prakticky celý prvý polčas bez práce.

Druhá polovica zápasu sa niesla v opačnom výkonostnom tóne. Košice vycítili, že môžu na dubnickej pôde zabodovať a postupne prebrali taktovku. Kováča síce ohrozil len Škutka v 52. minúte, ale hostia mali aj viacero ďalších sľubných protiútokov. Cestu za víťazstvom domácich opäť zahatal košický brankar Tofilovski, keď v 74. minúte chytil čistý gólový pokus, tentoraz vyrazil strelu Šulekovi. Hostia dohrávali od 67. min oslabení o vylúčeného Karaša, Dubnica však početnú výhodu nedokázala využiť.

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)
Góly: 26. Piroska, 38. Jaroslav Diviš, 90.+ Smetana (11 m), ŽK: 68. Gajdošík - 83. Bučko, 84. Savič (obaja B. Bystrica), rozhodovali: Pavlík - R. Sluk, E. Weiss, 1661 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, Gajdošík, R. Pillár, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš, T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica (89. V. Gajdoš) - O. Smetana (90.+ Hošek)

Banská Bystrica: Boroš - Poljovka, Marek Hlinka, Vajda, Savič - M. Pančík ml. (63. Brašeň) Pečovský, Pleva (63. Považanec), Hučko - Slančík (46. Jakubko), Hesek

V úvodnom jarnom stretnutí sa stretli mužstvá zo špice ligovej tabuľky. Úvodných dvadsať minút prinieslo vzájomné oťukávane mužstiev. Prvýkrát trafil do priestoru bránky v 8. min Kóňa, jeho strelu z priameho kopu z 30 m hosťujúci brankár kryl. Hostia sa dostali do prvého vážnejšieho zakončenia v 19. min, lopta po Pančíkovej nebezpečnej strele išla tesne vedľa. V 25. min si Seničania vypracovali prvú gólovú možnosť. Po akcii Ďuriša a jeho následnom centri sa lopta dostala k voľnému Piroskovi, no v gólovke slabo zakončil. O minútu na to sa domáci predsa len radovali z gólu. Diviš vybojoval loptu na bránkovej čiare, presne načasoval center na Pirosku, ktorý krásnymi nožničkami otvoril skóre zápasu - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 37. min, keď peknú individuálnu akciu predviedol Savič, po jeho prihrávke pálil Pančík, no gólman Bolek bravúrne vyrazil na roh. Pravidlo "nedáš - dostaneš" sa potvrdilo o minútu, keď krásne načasoval prihrávku Ďurica Divišovi, ten obišiel aj brankára Boroša a do prázdnej bránky strelil svoj ôsmy gól v sezóne - 2:0. Do polčasu zaujala ešte ďalšia možnosť Diviša, tentoraz išla lopta mimo bránky.

V druhom polčase Seničania hru kontrolovali, ani jedno mužstvo sa dlho nedostávalo do zakončenia. Potom sa do šancí dostali Seničania, dvakrát to skúšal Piroska, ale úspešný nebol. V 77. min sa po priamom kope dostal do zakončenia Ďurica, lopta išla tesne vedľa ľavej žŕdky. V 80. min po rohovom kope Kóňu gólovú hlavičku Smetanu brankár Boroš výborne vytiahol na rohový kop. Seničania sa dostali do zakončenia až v 87. minúte, lopta po hlavičke striedajúceho Jakubka išla iba do bočnej siete. V nadstavenom čase unikol hosťujúcej obrane Diviš, Hlinka ho v pokutovom území stiahol a nasledoval pokutový kop, exekútorom bol Smetana a loptu s prehľadom umiestnil za Borošov chrbát. Seničania zaknihovali najvyššie víťazstvo v Corgoň lige, naopak hostia po trénerom Zaťkom prvýkrát inkasovali a to hneď trikrát.

Hlasy:
Stanislav Griga (tréner Senice): "Chvíľu trvalo, kým sme sa do toho dostali, ale potom na súpera platila naša priamočiarosť. Teší ma, že sme v domácom prostredí trikrát skórovali a ani jeden gól sme nedostali.

Štefan Zaťko (tréner B. Bystrice): "Stretnutie bolo živé a priamočiare, videli sme množstvo šancí. Do druhého polčasu nastúpil aj Jakubko, je to kvalitný hráč a jeho potenciál musíme využívať viac. Na úvod jari sme dostali dobrú facku a máme čo zlepšovať."