Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. októbra 2009

Muž, ktorý nechal vybuchnúť dom s manželkou, dostal 22 rokovOkresný súd v Trnave dnes vyniesol rozsudok nad 51-ročným Jozefom K. zo Zemianskych Sadov, ktorý v auguste 2008 spôsobil výbuch svojho domu. V dome bola jeho manželka, ktorá pri výbuchu zomrela. Pri ...Zdieľať
TRNAVA 20. októbra (WEBNOVINY) – Okresný súd v Trnave dnes vyniesol rozsudok nad 51-ročným Jozefom K. zo Zemianskych Sadov, ktorý v auguste 2008 spôsobil výbuch svojho domu. V dome bola jeho manželka, ktorá pri výbuchu zomrela. Pri výbuchu boli poškodené aj okolité domy. Za obzvlášť závažný zločin vraždy a poškodzovania cudzej veci odsúdil súd obžalovaného na 22 rokov v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Tri roky z toho si odsedí pod ochranným dohľadom. Prokuratúra pre obžalovaného navrhovala prísnejší trest, 25 rokov až doživotie. „Tento zločin považujem za mimoriadne nebezpečný najmä z toho dôvodu, že boli ohrozené základné rodinné vzťahy,“ uviedol krajský prokurátor Marek Marcinkech. Okrem toho má obžalovaný obyvateľom obce nahradiť materiálne škody viac ako 20 tisíc eur. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný deklaroval, že sa proti nemu odvolá v zákonnej lehote 15 dní.


Podľa obžaloby Jozef K. v auguste 2008 v kuchyni odstránil prípojku od plynového sporáka, otvoril plynový ventil a nechal unikať plyn. Následne zamkol svoju manželku v letnej kuchyni a odišiel do neďalekého sadu, kde očakával výbuch nahromadeného unikajúceho plynu. Výbuch úplne zničil rodinný dom a poškodil aj okolité budovy. Telo manželky obžalovaného našli v ruinách až po rozsiahlej akcii záchranárov. Obžalovaný svoj čin pôvodne priznal aj oľutoval, neskôr však zmenil výpoveď a tvrdil, že je nevinný. Súd na hlavnom pojednávaní vypočul aj znalcov z odboru psychiatrie aj psychológie, ktorí konštatovali, že obžalovaný bol v čase spáchania vraždy plne zodpovedný za svoje konanie. Jozef K. má za sebou tri vraždy, za ktoré však nebol odsúdený pre nepríčetnosť a absolvoval ochranné psychiatrické liečenie.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miera nezamestnanosti v septembri opäť stúpla
<< predchádzajúci článok
JAKUŠ: Slovenský trh práce za rok vymazal desať rokov stabilizácie