Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. januára 2022

Muž spájaný so smrťou Ernesta Valka sa opäť postaví pred súd, ale v inej veciŠpecializovaný trestný súd (ŠTS) vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici 28. februára hlavné pojednávanie s Jozefom R., ktorý čelí obžalobe pre zločin úkladnej vraždy spáchanej pre osobitný motív ako ...Zdieľať
10 1 676x451 28.1.2022 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici 28. februára hlavné pojednávanie s Jozefom R., ktorý čelí obžalobe pre zločin úkladnej vraždy spáchanej pre osobitný motív ako aj pre nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.


Jozef R. figuruje ako obvinený aj v kauze vraždy prominentného právnika Ernesta Valka, tou sa však má zaoberať Okresný súd Bratislava I.

ŠTS už raz obžalobu odmietol


Podľa orgánov činných v trestnom konaní Jozef R., ktorý si momentálne odpykáva trest za ozbrojenú lúpež, v roku 2014 zavraždil Antona Hupku. Ten sa s obžalovaným údajne podieľal na trestnej činnosti, pričom Jozef R. sa bál vyzradenia z jeho strany.

ŠTS už pritom raz obžalobu v tomto prípade odmietol s tým, že prokurátor dostatočne nepreukázal, že by išlo o úkladnú vraždu a vecou sa má zaoberať iný súd. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry však proti rozhodnutiu podal sťažnosť na Najvyšší súd SR.

Súd stále nevytýčil pojednávanie


V kauze vraždy advokáta Valka z roku 2010 bola obžaloba na Okresný súd Bratislava I podaná v máji 2020. Súd však pre vyťaženosť zákonného sudcu doteraz vo veci nevytýčil pojednávanie.

Druhý obvinený v tomto prípade Jaroslav Klinka uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste, ktorú začiatkom roka 2020 schváli Okresný súd v Pezinku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Muž spájaný so smrťou Ernesta Valka sa opäť postaví pred súd, ale v inej veci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biden telefonoval so Zelenským. Ukrajine prisľúbil podporu
<< predchádzajúci článok
Úmrtnosť na Slovensku v decembri prevyšovala 5-ročný priemer, COVID-19 však bol až druhou najčastejšou príčinou