Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

04. apríla 2022

Muž y Nemecka si nechal vpichnúť 90 dávok vakcíny proti COVID-19. Robil to pre peniazeBezprostredne nebolo jasné, aký vplyv malo približne 90 dávok vakcín proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 od rôznych výrobcov na zdravie muža.Zdieľať
Muž y Nemecka si nechal vpichnúť 90 dávok vakcíny proti COVID-19. Robil to pre peniaze

Šesťdesiatročný Nemec sa nechal 90-krát zámerne zaočkovať proti covidu, aby mohol predávať sfalšované očkovacie preukazy s pravými číslami šarží vakcín ľuďom, ktorí sami odmietajú vakcináciu. TASR správu prevzala z nedeľňajších správ agentúr AP a DPA.


Nemenovaný muž z mesta Magdeburg na východe krajiny dostal v priebehu niekoľkých mesiacov približne 90 proticovidových dávok v rôznych očkovacích centrách v spolkovej krajine Sasko predtým, ako ho v apríli zadržala polícia.

Úrady muža vyšetrujú pre neoprávnené vydávanie očkovacích preukazov a falšovanie dokladov, píšu AP a DPA. Prichytili ho vo vakcinačnom stredisku v meste Eilenburg v nemeckej spolkovej krajine Sasko, keď sa už druhý deň za sebou dostavil na očkovanie proti covidu. Polícia mu zhabala niekoľko čistých očkovacích preukazov a začala trestné konanie.

Bezprostredne nebolo jasné, aký vplyv malo približne 90 dávok vakcín proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 od rôznych výrobcov na zdravie muža.

Nemecká polícia v uplynulých mesiacoch uskutočnila mnoho razií v súvislosti s falšovaním očkovacích pasov. Mnohí "popierači" covidu sa odmietajú dať v Nemecku zaočkovať, ale zároveň chcú mať žiadané "covid-pasy", ktoré im výrazne uľahčujú prístup do verejného života aj na miesta, ako sú reštaurácie, kiná, divadlá, kúpaliská alebo pracoviská.

Nemecko už niekoľko týždňov zaznamenáva vysoký počet nakazených. Platnosť mnohých opatrení na potlačenie pandémie sa skončila minulý týždeň v piatok. Rúška už nie sú povinné v obchodoch s potravinami, stále sú však vyžadované vo verejnej doprave. Vo väčšine škôl v Nemecku už žiaci tiež nemusia nosiť rúška.

Tamojšie zdravotnícke úrady v nedeľu hlásili vyše 74.000 nových prípadov nákazy za jediný deň. Celkovo zomrelo v Nemecku v súvislosti s covidom už 130.029 ľudí.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Respirátory v exteriéri už nebudú povinné, od 6. apríla dôjde aj k zmene režimu na hraniciach (4. 4. 2022)
 Dánsko zrušilo všetky opatrenia súvisiace s koronavírusom, pri vstupe do krajiny nepotrebujete očkovanie ani test (2. 4. 2022)
 Už žiadne protipandemické obmedzenia, toto leto si užijeme letné festivaly či open air koncerty na plno (30. 3. 2022)
 Amnesty International: Politici a korporácie nesplnili sľuby o spravodlivej obnove po pandémii COVID-19 (29. 3. 2022)
 Rúškam a respirátorom o chvíľu odzvoní, o pár týždňov už nebudú povinné ani v interiéri (24. 3. 2022)
 Ochotu dodržiavať protipandemické opatrenia určujú osobnostné črty. Odmietavý postoj majú zväčša sebci s prízemným správaním (20. 3. 2022)
 V Nemecku zrušil parlament väčšinu opatrení, spolkové krajiny si však môžu stanoviť vlastné (18. 3. 2022)
 Francúzsko uvoľnilo väčšinu opatrení proti COVID-19. Vedci však majú obavy, že ide o predčasný krok (14. 3. 2022)
 Čína hlási najviac nakazených za dva roky (13. 3. 2022)
 Hromadné podujatia budú od pondelka bez obmedzení, respirátory však ešte nevyhadzujte (9. 3. 2022)nasledujúci článok >>
Svetový Deň Cirkusu 2022: Víkend plný cirkusových predstavení, workshopov a programu pre deti do 99 rokov!
<< predchádzajúci článok
Ceny Grammy 2022 ovládol Jon Batiste a Silk Sonic, trúchliaca skupina Foo Fighters si po výhru neprišla (foto+video)